چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ابزار الکترونیکی به کمک دولت می‌آید
۱۷:۰۵ | ۱۳۹۴/۰۷/۲۲
ایرانسل2
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری خبر داد

ابزار الکترونیکی به کمک دولت می‌آید

پرشین خودرو: معاون برنامه ریزی سازمان راهداری با بیان اینکه به دنبال اعمال تخصیص سهمیه سوخت براساس عملکرد و پیمایش برای تمام ناوگان هستیم،‌ گفت: میزان صرفه جویی از طریق سهمیه بندی جدید سوخت براساس عملکرد برای ناوگان باری و مسافری تا 3 ماه دیگر مشخص می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، شهرام آدم نژاد با اشاره مراحل اجرای طرح تخصیص سوخت براساس عملکرد ناوگان،اظهار کرد: طرح تخصیص سوخت و سهمیه بندی جدید سوخت ناوگان باری و مسافری از اردیبهشت ماه کلید خود اما برای به دست امدن نتایج تست های سوختگیری ناوگان از جایگاه های مشخص و استفاده از این داده ها طرح را به صورت عملی از مهرماه شروع کردیم.

وی با بیان اینکه تمام سهمیه از ابتدای مهرماه با توجه به داده های به دست امده تغییر کرد،‌ ادامه داد: پردازش ها به صورت روزانه انجام می شود و هنوز در اجرای این طرح با مشکل خاصی مواجه نشدیم و از این پس سوخت عادلانه تر توزیع می شود.

آدم نژاد با تاکید بر اینکه به دنبال اعمال سهمیه بندی سوخت براساس عملکرد و پیمایش برای تمام ناوگان هستیم، گفت:‌ در حال حاضر میزان عملکرد ناوگان براساس اسنادی مانند بارنامه و صورت وضعیت تعیین می شود اما باید یه سمت الکترونیکی شدن اسناد برویم.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری با بیان اینکه تا سال آینده با ابزارهای الکترونیکی از جمله GPS میزان عملکردها تعیین خواهد شد،‌ افزود:‌ بخشی از هزینه های نصب GPS را دولت به مالکان ناوگان می پردازد.

وی ادامه داد:‌در مصوبه دولت آمده است که بخشی از هزینه های تامین و نصب GPS بر روی ناوگان توسط دولت و از محل بند "ق " پرداخت شود و البته هزینه های نصب تجهیزات شناور است و میزان مشارکت دولت در این موضوع بستگی دارد که دولت تامین چه بخشی از برخط و الکترونیکی شدن اسناد را برعهده بگیرد.

آدم نژاد در پاسخ به این سوال که تخصیص سوخت براساس عملکرد تا چه حد می تواند در مصرف سوخت جلوگیری می کند،‌ گفت: هنوز یک ماه هم از اجرای طرح نمی گذرد و تا 3 ماه دیگر می توان گفت با اجرای این طرح چه مقدار سوخت صرفه جویی می شود.

منیع: ایلنا

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!