دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۵۰ | ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
اعتصاب رانندگان تاکسی در چین
۱۳:۵۰ | ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
اجاره خودرو

اعتصاب رانندگان تاکسی در چین

پرشین خودرو: اعتصاب رانندگان تاکسی در یکی از شهرهای شرقی چین در اعتراض به افزایش قیمت مواد غذایی، بنزین و مسکن، سه شنبه با تجمع بیش از صد راننده تاکسی و صدها تن دیگر در مقابل پاسگاه پلیس این شهر ادامه یافت.

به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از واحد مرکزی خبر، این اعتصاب، امروز صبح پس از آن آغاز شد که شمار زیادی معترض که بیشتر آنها از استان پرجمعیت هنان در مرکز چین آمده بودند، در مقابل پاسگاه پلیس شهر هانگژو تجمع کردند.

بنا به اعلام خبرگزاری شین هوا، شمار زیادی افسر پلیس در خیابان منتهی به پاسگاه پلیس هانگژو مستقر شده بودند و تلاش می کردند مانع از راهبندان شوند.

ژنگ شیانگشنگ، نائب رئیس دفتر امنیت عمومی شهر هانگژو در حالی از رانندگان خواست به اعتصاب پایان دهند که شماری از معترضان حوالی ظهر محل تجمع را ترک کردند.

حدود هزار و 500 راننده تاکسی در اعتراض به افزایش شدید قیمت مواد غذایی،‌ بنزین و مسکن و نیز افزایش نیافتن تعرفه تاکسی، از بامداد تا شامگاه دیروز (دوشنبه) به خیابان های شهر هانگژو ریختند.

برخی از معترضان، خودروهای رانندگان تاکسی را که به خیل اعتصاب کنندگان نپوسته بودند، متوقف کردند و شیشه های آنها را شکستند.

بنا به اعلام پلیس هانگژو، دو راننده و پنج تن دیگر به علت ایجاد اختلال در خدمت رسانی رانندگان دیگر و اخلال در کار پلیس بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری شین هوا، وانگ ییچوان، نائب رئیس اداره حمل و نقل شهر هانگژو گفت دولت محلی در پاسخ به معترضان، نرخ کرایه رانندگان تاکسی را تا پایان اکتبر افزایش و یارانه موقت در اختیار این رانندگان قرار خواهد داد. اما رانندگان تاکسی که خواستار افزایش نرخ کرایه تاکسی در سریعترین فرصت ممکن بودند،‌ امروز دوباره اعتصاب کردند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!