شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۴۱ | ۱۳۹۴/۰۷/۲۸
نوسازی لنج‌های فرسوده با یارانه
۱۵:۴۱ | ۱۳۹۴/۰۷/۲۸
اجاره خودرو
دبیر وجوه اداره شده سازمان بنادر خبر داد

نوسازی لنج‌های فرسوده با یارانه

پرشین خودرو: دبیر کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه پرداخت تسهیلات برای نوسازی لنج‌ها خبر داد و گفت:سازمان بنادر به تنهایی نمی‌توانند متولی نوسازی شناورها باشد و باید سایر دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت صنعت هم اقدامات لازم را انجام دهند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از تسنیم، عبدالکریم رزازان اظهار کرد: با توجه به رسالت خود همواره نسبت به ارائه تسهیلات جهت نوسازی شناورهای مسافری اقدام کرده است، که در این زمینه نیز از محل منابع وجوه اداره شده این سازمان تسهیلات با نرخ سود صفر درصد به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با بیان این‌که علاوه بر این اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی به حوزه نوسازی لنج‌ها نیز وارد شده است،افزود:در این بخش حدود 4200 شناور چوبی و لنج داریم که تقریبا 60 درصد آنها فرسوده هستند.

وی ادامه داد:با توجه به برنامه‌هایی که برای نوسازی شناورهای مسافری و باری داریم، برنامه نوسازی لنج‌ها را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.

مشاور مدیرعامل سازمان بنادر در امور خصوصی‎سازی با بیان این‌که عمر بسیاری از این شناورها بسیار بالاست،گفت:این شناورها معمولا متعلق به قشر مستضعف و ضعیف است که معیشت و ارتزاق آنها از همین لنج‌ها به دست می‌آید.

رزازان تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی تا جائیکه می‌تواند از این قشر حمایت کرده و به دنبال نوسازی این شناورهاست.

وی با بیان این‌که برای نوسازی لنج‌ها از الگوی استاندارد و موفق نوسازی شناورهای مسافری استفاده می‌کنیم، بیان کرد: برای نوسازی لنج‌ها پیشنهاد جایگزین شدن آنها را با لندینگ کرافت دادیم که در این زمینه حدود 120 لندینگ کرافت را جایگزین لنج‌های فرسوده کردیم.

وی با بیان این‌که از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر برای نوسازی لنج‌های فرسوده اقدام می‌کنیم به مارین تایمز گفت: در این راستا برنامه پرداخت یارانه سود تسهیلات را داریم تا به این ترتیب با نوسازی لنج‌ها میزان مصرف سوخت را نیز کاهش دهیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سازمان بنادر
نظر بینندگان
!
!
!