شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۰۸ | ۱۳۹۴/۰۷/۲۸
دریافت وام 25میلیونی بدون چک
۱۶:۰۸ | ۱۳۹۴/۰۷/۲۸
اجاره خودرو
معاون وزیر صنعت تشریح کرد:

دریافت وام 25میلیونی بدون چک

پرشین خودرو: معاون وزیر صنعت با تشریح جزئیات شیوه خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی گفت: امکان خرید صوری خودرو از نمایندگی‌ها وجود ندارد و خودروسازان براساس سفته‌های مردم از بانک‌ها پول دریافت می‌کنند.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از مهر، محسن صالحی‌نیا با تشریح جزئیات شیوه خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی گفت: به طور قطع پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو می‌تواند تقاضا را برای خرید این کالا تحریک کند، این در حالی است که وقتی کسی بتواند با شرایط اقساطی مناسب و بازگشت وام طی ۷ سال و با سود ۱۶ درصدی خودرو بخرد، به طور قطع از این طرح استقبال می‌کند، چراکه تا پیش از این، وام خودرو ۱۵ میلیون تومان و با سود ۲۲ درصد پرداخت می‌شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نگرانی‌های موجود از بابت رواج خرید و فروش خودرو از سوی نمایندگی‌ها با فاکتورهای صوری، افزود: روشی که در این طرح در نظر گرفته شده است، به هیچ عنوان اجازه خرید و فروش‌های صوری را نمی‌دهد و شیوه اجرای طرح به نحوی نیست که این کار بتواند عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: روشی که در اجرای طرح خرید خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی پیش بینی شده به نحوی است که صرفا در ازای خرید کالا عملیاتی می‌شود و اگر خرید کالا اتفاق نیفتد و بخواهد فاکتورهای صوری رواج پیدا کند، طرح عملیاتی نیست. البته اکنون در ابتدای اجرای طرح هستیم؛ ولی تا جایی که می‌دانم قرار بر این است که کار بر اساس خرید دین انجام شود و بانکها در ازای سفته‌هایی که فروشنده از خریدار دریافت کرده و آنها را نزد بانک‌ها خرید دین می‌کند، به خودروسازان پول دهد.

به گفته صالحی‌نیا، مسلما سفته های دریافتی مربوط به خریداران است و خریداران در ازای تحویل خودرو، این سفته‌ها را ارائه می‌کنند، ضمن اینکه فروشنده نیز براساس این سفته‌ها می‌تواند خرید دین کند و از بانک به نسبتی که خودرو فروخته، پول دریافت کند.

در همین حال، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی هم در پاسخ به پرسش مهر درباره نحوه ارائه وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو به مردم گفت: قطعا ارائه این وام منجر به تحریک تقاضا خواهد شد، زیرا تا پیش از این، وام خودرو ۱۵ میلیون تومان با بهره ۲۲ درصدی بود اما هم اکنون همین وام به میزان ۲۵ میلیون تومان و با نرخ سود ۱۶ درصدی به مردم ارائه می شود.

وی افزود: یک فرد برای خرید خودرو می تواند پیش پرداخت اندکی داشته باشد و مبلغ وام را طی ۷ سال بازپرداخت کند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
علی
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۸
الان چی شد من کامل متوجه نشدم بالاخره این وام ضامن میخواد یا ن،
آریا
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۸
انگار هیچ کس حواسش نیست که با گرفتن وام چه ضرر زیادی قراره بکنه . یه خودروی بی کیفیت و قراره به چند برابر قیمت بفروشن اونوقت بعضی ها دنبال اینن که ضامن چک باشه یا سفته . برو آقاااا ....تا زمانی که قیمت ها واقعی نشه کسی نمیخره . اونایی هم که بخرن خیلی زود پشیمون خواهند شد ...
احسان
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۷
مدارک لازم : کپی تمام صفحات شناسنامه یک نفر ضامن داشتن حساب نزد بانک ملی گواهی کسر از حقوق ضامن یا خود شخص
مهدی
vote
۲
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۷
سند ک پیش خودتون گرو هستش...حداقل چک وضامن رو بیخیال شید تا همه بتونن ماشین دار شن در ضمن ماشینای درست و درمون بدید ک درکنار قسطی ک میدیم .دو برابرشو خرج تعمیر ماشین نکنیم
مجتبى
vote
۱
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۷
خواهش میکنم سفته بگیرید سخت نگیرید بتونیم ماشین بخریم ممنون
امیر علی
vote
۱
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۳
باسلام.تر خدا وام با سفته بذارین.اینجوری همه میتونم برای خرید اقدام کنن.سند ماشین که نمیدین سفته هم بگیرین عالیه.خواهشن
...
vote
۲
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۲
خواهشا دارین ی لطفی میکنین وام میدید حداقل ضامن نخواین
امیر
vote
۲
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۰
سلام این وام تا کی میدین
اسماعیل
vote
۶
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۰
لطفاً بگویید آیادرقبال دریافت وام بایدضامن کارمند داشته باشیم اگه ضامن کارمند بخوادهمونجوری بگین نمیخواین وام بدین تمام،البته صددرصد این وام هم برای نورچشمی هاست وافرادی مثل مافقط بایدمثل سایروامهادرحسرت دریافت وام باشیم...توروخدا حالا که دارین لطف میکنین درپرداخت این وام دیگه به مردم سخت نگیرین
محسن
vote
۳
vote
۱۳۹۴/۰۸/۰۳
واقان اگ بشه چ لطفی کردن
شاپور
vote
۸
vote
۱۳۹۴/۰۷/۲۹
سلام برای دریافت این وام چه مدارکی لازم است ایا ضامن میخاد تورو خدا پدر مردم برای دریافت این وام در نیارید
!
!
!