جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۷:۰۱ | ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
انتقاد مدیر راهداری از فرسودگی ناوگان
۱۷:۰۱ | ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
اجاره خودرو

انتقاد مدیر راهداری از فرسودگی ناوگان

پرشین خودرو: مدیرکل تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: بجنورد- ایرنا- مدیرکل تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: عمر ناوگان ماشین آلات راهداری 25سال است که 15 سال از استانداردهای جهانی فاصله دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، علی ناوی مدیرکل تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری افزود: عمر ناوگان راهداری در کشور باید حداکثر کمتر از زیر 10 سال باشد و تلاش سازمان راهداری این است که عمر ماشین آلات راهداری را ظرف سه سال آینده حداقل به 12 سال برساند.

ناوی تعداد ماشین آلات راهداری را در سطح کشور هفت هزار دستگاه اعلام و خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای توانسته دو هزار دستگاه انواع ماشین آلات راهداری سنگین خریداری و جایگزین ماشین آلات فرسوده کند.

وی همچنین اذعان کرد: تمامی ماشین آلات فرسوده ای که برای آن ها جایگزین ارسال شده از طریق مزایده به فروش گذاشته شده است.

وی گفت: امسال نسبت به پارسال در خصوص تجهیز ماشین آلات تخصصی راهداری پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته ایم که در این زمینه توانسته ایم 700 دستگاه نمک پاش هوشمند خریداری کنیم که این خود گام بسیار بزرگی است.

ناوی همچنین گفت: 80 دستگاه از پیشرفته ترین برفخورهای روز دنیا خریداری و در جاده های برفگیر کشور مستقر شده که می تواند در ساعت سه هزار تن برف را از سطح جاده ها به خارج از محورهای مواصلاتی پرتاب کند.

مدیرکل تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور افزود: امسال با تصویب پنج هزار میلیارد ریال اعتباری که ستاد بحران کشور اختصاص داده، امیدواریم بتوانیم 800 دستگاه دیگر انواع ماشین آلات راهداری خریداری کنیم.

وی در خصوص راهدارخانه های موجود کشور نیز گفت: هم اکنون 650 راهدارخانه در کشور موجود است که از این تعداد 140 راهدارخانه نیاز به بهسازی و نوسازی دارد که با اولویت مناطق سردسیر در حال انجام است.

ناوی گفت: در هر 100 کیلومتر به متوسط یک راهدارخانه در کشور باید باشد که این فاصله در مناطق کوهستانی 50 کیلومتر است.

به گفته مدیرکل تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در راه های کشور علاوه بر این تعداد 150 راهدارخانه دیگر نیز در دستور ساخت قرار دارد که با تامین اعتبار مورد نیاز در آینده نزدیک ساخته خواهد شد.

هم اکنون 12 راهدار در 300 هزار کیلومتر راه شریانی کشور مشغول فعالیت راهداری هستند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سازمان راهداری
نظر بینندگان
!
!
!