پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۴۸ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
واکنش مدیرعامل ایران خودرو به اظهارات مسوولان پژو
۱۴:۴۸ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۳
اجاره خودرو

واکنش مدیرعامل ایران خودرو به اظهارات مسوولان پژو

پرشین خودرو: به دنبال اظهارات اخیر مسوولان گروه پژو مبنی بر علنی کردن متن مذاکرات این شرکت فرانسوی با ایران خودرو به دلیل عدم تصمیم‌گیری شرکت ایرانی درباره آغاز مجدد همکاری‌ها، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو این اظهارات را تنها دارای مصرف داخلی در فرانسه دانست.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، هاشم یکه‌زارع مدیر عامل ایران خودرو، در پاسخ به اینکه با توجه به اظهارات اخیر مسوولان پژو آینده حضور این شرکت در بازار ایران چه خواهد بود؟ اظهار کرد: خودروسازان جهانی از جمله پژو باید بدانند آن دوران که خودروسازان خارجی هر زمان که دوست داشتند وارد ایران می‌شدند و هر زمان که دوست داشتند به بهانه‌هایی چون تحریم، کار را متوقف می‌کردند، گذشته است.

وی با بیان اینکه از نظر ما اظهارات اخیر مسوولان پژو تنها دارای مصرف داخلی در آن کشور است، خاطرنشان کرد: این اظهارات به دو دلیل می‌تواند بیان شده باشد. یک دلیل این است که شرکت پژو از سوی سهامدارانش تحت فشار است که چرا تاکنون نتوانسته مجددا وارد بازار بزرگی چون بازار ایران شود و به نوعی از سوی سهامدارانش از ترس از دست دادن بازار ایران تحت فشار است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: از آن سو نیز ممکن است این اظهارات به رقابتهای داخلی خودروسازان فرانسوی برای حضور مجدد و گسترش فعالیتهایشان در بازار ایران باز گردد زیرا غیر از پژو، دیگر خودروسازان فرانسوی نیز مشتاقانه به دنبال حضور در ایران هستند.

وی افزود: ایران خودرو در دور جدید مذاکرات خود با پژو با جدیت موضوع رفتار گذشته این شرکت را دنبال کرده که اظهارنظر اخیر مدیران شرکت فرانسوی می‌تواند نوعی فرار رو به جلو در واکنش به این پیگیری طرف ایرانی باشد.

یکه‌زارع اظهار کرد: در این زمینه باید تاکید کنم موضوعاتی چون سرمایه‌گذاری 50 درصدی پژو در ایران و تبدیل ایران به مرکز صادرات منطقه‌ای پژو از جمله شروط ایران خودرو برای آغاز مجدد همکاری با این شرکت فرانسوی بوده که از سوی این شرکت نیز پذیرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: ایران خودرو همچنان به مذاکرات خود هم با پژو و هم با سایر خودروسازان جهانی ادامه خواهد داد. همانگونه که اعلام شده، ایران خودرو چهار شریک مهم خواهد داشت و اینکه این شرکا، کدام شرکتها هستند، بستگی به عملکرد خودروسازان خارجی و پذیرش شروط تعیین شده از سوی ما برای همکاری خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، اخیرا اعلام شد که کارلوس تاوارس – مدیرعامل گروه پژو سیتروئن، اظهار کرده است:" من مشکلات را مشاهده می‌کنم. به ما حمله می‌کنند و مقالات بسیار تهاجمی علیه ما در مطبوعات (ایران) منتشر می‌شود، تنها به این دلیل که ایران را ترک کرده‌ایم".

یک پایگاه خبری فرانسوی در این زمینه اعلام کرده است:" شرکت پژو سیتروئن به طور رسمی وضع مذاکرات با ایران خودرو را اعلام خواهد کرد تا طرف ایرانی خود را تحت فشار قرار دهد. درواقع پژو می‌خواهد به رجزخوانی‌ها و اقدامات تحریک آمیز ایران خودرو (در زمینه شراکت دوباره با پژو) پایان دهد".

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایران خودرو
نظر بینندگان
علی
vote
۴
vote
۱۳۹۴/۰۸/۰۳
داداش...یکه تاز .. تمام ناز ... مگه اونجا ایرانه که مصرف داخل و خارج داشته باشه توهم زدی اوستاد
محمد
vote
۴
vote
۱۳۹۴/۰۸/۰۳
سلام اقای مدیرعامل وقتی پژودردوران تحریم ماراتنهاگذاشت وبه صف دشمن رفت اگرحالاطلاهم بیاورنددیگرارزش نداردمابایدبه سمت ژاپن والمان برویم اماباواردکردن تکنولوژی تولیدخودرووقطعه سازی نه مونتاژمطلب دیگراینکه انواع قطعه یدکی دربازارباقیمتهای متفاوت وکم کیفیت وایساکوکلا چینی من شنیده ام درروستایی درکرج قطعه تولیدمی کنندوای به حال خودروسازی ایران من دست ان روستایها رامی بوسم
!
!
!