سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۰۹:۰۷ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
وام 25 میلیونی مانند مُسَکن است
۰۹:۰۷ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی؛

وام 25 میلیونی مانند مُسَکن است

پرشین خودرو: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو به مثابه یک مُسَکن عمل کرده و به صورت مقطعی می‌تواند مصرف‌کنندگان را به حرکت درآورد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، امرالله امینی اظهار کرد: راهکار اساسی برای برون‌رفت از رکود فعلی آن است که اقتصاد کشور به حرکت درآمده و مصرف‌کنندگان با تقویت قدرت خریدشان بتوانند با پول خودشان و نه با وام، اقدام به خرید خودرو و دیگر کالاها کنند.

وی با بیان اینکه بهره 16 درصدی وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو در مقایسه با بهره دریافتی از سوی شرکتهای لیزینگ خودرو، بهره پایینی است، خاطرنشان کرد: بنابراین پرداخت این وام در کوتاه مدت باعث تقویت قدرت خرید مصرف‌کنندگان و ورود آنها به بازار خودرو خواهد شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: با این حال پرداخت این وام به عنوان یک مسکن تنها تاثیر مقطعی بر خروج صنایع خودروسازی از رکود خواهد داشت زیرا با توقف پرداخت آن، میزان تقاضای مصرف‌کنندگان کاهش خواهد یافت.

وی افزود: بنابراین دولت به موازات پرداخت وام خرید خودرو و دیگر کالاها برای خروج مقطعی صنایع از رکود، باید بلافاصله برنامه‌ای را برای حرکت اساسی اقتصاد، رشد اشتغال و افزایش قدرت خرید مردم اجرایی کند.

امینی با بیان اینکه با رشد اقتصادی کشور، میزان اشتغال نیز افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: رشد اشتغال نیز به معنای افزایش درآمد خانوارها و رشد قدرت خرید آنها است. تنها در این صورت مشکل رکود صنایع به صورت دائم و ریشه‌ای حل خواهد شد.

نظر بینندگان
مجتبی
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۸/۰۵
شما از این سیاستمدارای ما چه انتظارا داری!برنااااامه ریزی؟؟؟؟؟مگه میشه،مگه داریم؟ اینا خسته هستن و حوصله ندارن والسلام
!
!
!