پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۶ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
موجودی بنزین 700تومانی اعلام شد
۱۳:۰۶ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۵
اجاره خودرو
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران؛

موجودی بنزین 700تومانی اعلام شد

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران از بدهی هزار میلیارد تومانی ایرلاین‎ها به شرکت ملی پخش خبر دد و گفت: در هفت ماهه سال‎جاری 72.7 میلیون لیتر بنزین در کشور به مصرف رسیده که نسبت به سال گذشته رشد 3.2 درصدی را نشان می‎دهد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیدناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران در نشست خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شد از اعلام آمادگی این شرکت برای سوخت‎رسانی در فصل زمستان خبر داد و گفت: در سال‎جاری ذخایر سوخت کشور بسیار مطلوب است به طوری که ذخیره سوخت در بخش‎های مختلف نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

وی تصریح کرد: این شرکت آمادگی دارد علاوه بر تأمین سوخت خانگی بخش‏های نیروگاهی را تأمین نماید.

سجادی به عملکرد هفت ماهه توزیع سوخت در بخش‏های مختلف اشاره کرد و افزود: در هفت ماهه سال‎جاری 72.7 میلیون لیتر بنزین در کشور به مصرف رسیده که نسبت به سال گذشته رشد 3.2 درصدی را نشان می‎دهد همچنین در بخش نفت سفید 16 درصد و نفت گاز 13 درصد با کاهش مصرف در طی هفت ماهه گذشته مواجه بوده به طوری که نفت گاز حدود 4 میلیارد لیتر بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران با اشاره به اینکه نفت کوره در هفت ماهه سال جاری 34 درصد کمتر عرضه شده است، گفت: حدود 2.7 میلیارد لیتر سوخت نیروگاه‎ها تحویل داده شده که نسبت به هفت ماهه سال گذشته 16 درصد بیشتر مصرف شده است همچنین در نفت و گاز 50 درصد نسبت به سال‎ گذشته کمتر مصرف شده است.

وی ادامه داد: با توسعه گازرسانی به بخش‎های مختلف کشور امکان صادرات فرآورده‎های نفتی در کشور به وجود آمده است به طوری که در سال‎جاری حدود 700 هزار تن در هفت ماهه سال‌جاری نفت و گاز به کشورهای افغانستان، جنوب و شمال عراق، ارمنستان و پاکستان صادر شده همچنین حدود 30 هزار تن گاز مایع به پاکستان و نیز 7 هزار و 500 تن سوخت هوایی به افغانستان و ارمنستان و نیز حدود 2 هزار و 500 تن نفت سفید به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.

سجادی در خصوص بخش بانکرینگ گفت: این موضوع جزو سیاست‌های وزارت نفت است ک اهداف اصلی ما عرضه نفت کوره به کشتی‌سازی است که نسبت به سال گذشته 20 درصد رشد داشتیم به طوری که در هفت ماهه سال‌جاری 2 میلیون و 540 هزار تن نفت کوره در خلیج‌فارس بانکرینگ شده است که نسبت به سال گذشته 2 میلیون و 120 هزار تن بوده است علاوه بر این در نظر داریم که طی پنج ماهه باقی مانده سال سوخت‌رسانی را افزایش دهیم.

سجادی ادامه داد: در عرصه نفت و گاز رشد خوبی داشته به طوی که به 116 هزار و 100 تن رسیده است که نسبت به هفت ماهه سال گذشته 72.4 هزار تن بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران با اشاره به فروش سوخت در مرزهای کشور گفت: در طی شش ماهه سال‎جاری 215 میلیون لیتر نفت و گاز در مرزهای کشور به فروش رسیده که نسبت به سال گذشته 71 میلیون لیتر بوده است که تقریبا رشد سه برابری را نشان می‌دهد.

سجادی به توزیع سی ان جی در کشور اشاره کرد و گفت: عرضه سی ان جی در شش ماهه سال جاری پنج درصد رشد داشته به طوری که 20 میلیون مترمکعب گاز معادل 20 هزار لیتر بنزین بوده است .

وی با اشاره به اینکه در طی شش ماهه نخست سال‌جاری بنزین یورو 4 در تهران، کرج، اراک، تبریز، مشهد و اصفهان و اخیرا شیراز توزیع شده است گفت: بنزین یورو در این مدت حدود 12میلیون لیتر بوده است و نفت و گاز یورو که در شهرهای تهران، اصفهان، کرج، اهواز، اراک، شیراز، قم و مشهد حدود 10 میلیون لیتر عرضه شده است.

سجادی با اشاره به اجرای طرح پیمایش (عرضه نفت و گاز در بخش حمل و نقل خودروها) گفت: این طرح از اول مهر ماه سال‎جاری با موفقیت در کشور شروع شده به طوری که اگر این طرح اجرایی نمی‎شد مصرف سوخت بیشتر از این حد بود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران ادامه داد: کسانی که در زمان ارائه خدمات با کمبود سوخت و یا در حین سوخت‎گیری کارت آنها دچار مشکل شود می‎توانند با شماره تلفن 09627 همچنین به کمیته پاسخگویی در تمام استان‎ها مراجعه نمایند تا مشکل آنها برطرف شود.

سجادی خاطرنشان کرد: سوخت به خودروها بر اساس پیمایش و بارنامه در اختیار آنها قرار می‌گیرد به طوری که هم اکنون حدود 800هزار خودروی نفت و گاز در کشور دایم که از این بین تقریبا 300 هزار خودرو در خارج از شهرها جابجایی بار و مسافر را بر عهده دارد که وزارت راه اطلاعات آنها را شناسایی و بر اساس بارنامه برای آنها سوخت تحویل می‎دهد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران ادامه داد: طرح سهمیه بندی که در کارت سوخت بنزین انجام شد همین موضوع در خودروهای سنگین نیز اعمال خواهد شد تا سوخت را به صورت واقعی در کشور توزیع نماییم.

سجادی تأکید کرد: از اول مهر ماه حدود 15 درصد از سهمیه دسترسی به این خودروها کاهش پیدا کرده است.

وی تأکید کرد: کارهایی که در خصوص سامانه سوخت در کشور انجام شده است بیشتر در دو مقوله بوده است با توجه به تولید بنزین در کشور و واردات آن حتی اگر هزینه کشور کفاف می‌داد باز هم امکان این میزان واردات برای کشور میسر نبود بنابراین با راه‎اندازی سامانه هوشمند علاوه بر کنترل مصرف سوخت قیمت آن نیز در داخل کشور به صورت واقعی اصلاح شد.

وی داد: همچنین یکی از مأموریت سامانه هوشمند سوخت توزیع فرآورده با ارزش در کنترل ان بود به طوری که هم اکنون با اجرای سیاست‌های دولت که بنزین به قیمت هزار تومان در کشورعرضه می شود با قیمت فوب خلیج‌فارس تفاوت چندانی ندارد و ما توانستیم از طریق این سامانه مردم را با قیمت واقعی آشنا سازیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران همچنین تأکید کرد: اگر قیمت بنزین در کشور تک نرخی نمی‎شد شاهد رشد بی‌نظیر مصرف بنزین در کشور بودیم بنابراین با تک نرخی شدن آن در شش ماهه سال جاری رشد 3.2 درصدی در کشور داریم.

سجادی موجودی بنزین 700 تومانی را در کارتهای سوخت حدود 480 میلیون لیتر اعلام کرد و گفت: دارندگان این سوخت تا پایان آبان ماه مهلت دارند که از آنها استفاده نمایند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‎های نفتی ایران از بدهی هزار میلیارد تومانی ایرلاین‎ها به شرکت ملی پخش خبر داد و گفت: این شرکت هم اکنون بدهی مورد نظر را پیگیری می‎کند تا طلب خود را از ایرلاین‎ها بگیرد برای همین منظور جلسات متعددی را با مسئولان ذیربط برگزار کرده است.

وی در خصوص توزیع بنزین گوگرددار در ماه‎های اخیر گفت: در تابستان سال جاری به خاطر تعمیرات اورهال پالایشگاه‎ها بنزین توزیعی همراه با گوگرد بوده به طوری که بعد از این که تعمیرات به پایان رسید مشکلی در توزیع سوخت نداریم به طوری که گوگرد آن 50PPM بوده است.

سجادی همچنین از اجرایی شدن افزایش کارمزد جایگاه‎داران ظرف 10 روز آینده خبر داد و گفت: این موضوع هم اکنون در شورای اقتصاد در حال بررسی است و بعد از نهایی شدن کارمزد جایگاه‎ها از اول سال‌جاری محاسبه خواهد شد.

وی از واردات روزانه 10 میلیون لیتر بر اساس نیاز کشور خبر داد و گفـت: تولید بنزین داخلی کفاف نیاز داخلی نیست بنابراین ما مجبوریم که واردات بنزین داشته باشیم به طوری که در هفت ماه اول سال جاری 8.4 میلیون لیتر واردات بنزین داشتیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنزین
نظر بینندگان
ایرج
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۸/۰۶
موجودی700تومانی کارتها پس انداز شده حق مردم است ودولت نباید انرا باطل کند این حق الناس است
!
!
!