چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۲:۰۳ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
تمدید اجرای طرح زوج و فرد
۱۲:۰۳ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
اجاره خودرو

تمدید اجرای طرح زوج و فرد

پرشین خودرو: راهکارهای پیش‌بینی شده در طرح کاهش (LEZ) از آذرماه در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، طرح جایگزین محدوده زوج و فرد در پایتخت که قرار بود از آبان‌ماه اجرایی شود، به دلیل ابهامات ایجاد شده دوباره در جلسه شورای عالی ترافیک مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه عصر روز گذشته این شورا که با حضور وزیر کشور، معاون عمرانی وزیر (خندان‌دل)، شهردار تهران، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری (تشکری هاشمی)، نماینده سازمان محیط زیست (متصدی)، نماینده وزارت راه (حناچی) و نمایندگان پلیس، سردار مومنی و سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور برگزار شد، اعضا بر سر سه موضوع به جمع‌بندی نهایی رسیدند.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی شد مدتی اجرای طرح زوج و فرد تمدید شود و با وجود اجرای این طرح برای خودروهایی که هیچ‌گونه آلایندگی ندارند، تسهیلاتی بدون توجه به پلاک آنها برای ورود به محدوده زوج و فرد فراهم شود.

همچنین در یک بازه یک‌ماهه یعنی تا آذرماه نسبت به اجرایی کردن راهکارهای پیش‌بینی شده در طرح کاهش اقدام شود. پلیس نیز در این مدت نسبت به اعمال قوانین مربوط به معاینه فنی جدیت بیشتری به خرج دهد و به تدریج سختگیرانه‌تر با موضوع معاینه فنی برخورد کند.

بر اساس تصمیم اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیکی کشور از این پس تمامی دستگاه‌های دولتی و وزارت کشور حمایت بیشتری از توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی انجام دهند تا حمل و نقل عمومی در این محدوده جایگزین ترددهای وسایل شخصی شود.

منبع: مهر

برچسب ها:
طرح ترافیک
نظر بینندگان
!
!
!