جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۸ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
سوء‌استفاده خودروسازان از مشتریان
۰۹:۳۸ | ۱۳۹۴/۰۸/۰۹
اجاره خودرو

سوء‌استفاده خودروسازان از مشتریان

پرشین خودرو: رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: باید با خودروسازان و وارد‌کنندگانی که به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند برخورد شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمد جعفری اظهار کرد: طبق اعلام صورت گرفته خودروسازان و وارد‌کنندگان خودرو از پرداخت جریمه توقف خودروها در تعمیرگاه‌هایشان، خودداری می‌کنند.

وی با بیان این‌که این در حالی است که در قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، خودروسازان و وارد‌کنندگان ملزم به پرداخت این جریمه شدند، خاطر نشان کرد: با این حال این شرکت‌ها از عدم آگاهی مصرف‌کنندگان سوء‌استفاده کرده و این جریمه را پرداخت نمی‌کنند.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: در حال حاضر حقوق مصرف‌کنندگان خودرو از یکسو به دلیل پایین‌بودن کیفیت خودروهای داخلی و بالا‌بودن قیمت خودروهای خارجی و از سوی دیگر به دلیل نامناسب بودن خدمات پس از فروش این خودروها، تضییع می‌شود.

جعفری افزود: علاوه بر تخلفاتی چون پرداخت نکردن جریمه خواب خودرو، کمبود قطعه و عدم رفع عیب مناسب خودروها از جمله مشکلات رایج در شبکه خدمات پس از فروش خودروسازان و وارد‌کنندگان خودرو است.

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان با بیان این‌که امیدواریم دستگاه‌های مسوول با چنین تخلفاتی برخورد کنند، تصریح کرد: باید با اطلاع‌رسانی گسترده مصرف‌کنندگان از حقوق قانونی‌شان در حوزه خدمات خودرویی آگاه کرد تا خودروسازان و وارد‌کنندگان خودرو نتوانند از عدم آگاهی مصرف‌کنندگان سوء‌استفاده کنند.

منبع: ایسنا

نظر بینندگان
!
!
!