چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
کاتالیست پرایدهای تاکسی تعویض می‌شود
۱۰:۴۷ | ۱۳۹۴/۰۸/۱۱
اجاره خودرو
معاون مهندسی و كیفیت سایپایدك خبر داد:

کاتالیست پرایدهای تاکسی تعویض می‌شود

پرشین خودرو: معاون مهندسی و كیفیت سایپایدك از تعویض كاتالیست بیش از 2400 دستگاه خودروی تاكسی پراید در شهر تهران با هدف كاهش آلودگی هوا و انجام مسوولیت‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از روابط عمومی سایپایدك، مهدی روزبهانی درباره اقدامات سایپایدك در راستای كاهش آلودگی هوای كلانشهرها با اعلام این خبر افزود: با توجه به مصوبه هیات محترم دولت در خصوص الزام دستگاه‌های اجرایی برای مقابله مؤثر با آلودگی هوا, شرکت سایپایدک نیز در راستای کاهش آلاینده‌های خروجی اگزوز و همچنین خطرات ناشی از بخارات بنزین متصاعد شده در هوا و برای جلوگیری از ایجاد انواع بیماری‌ها و مشکلات ناشی از آن, خود را موظف دانست که با همکاری سازمان‌های مربوطه از جمله شهرداری‌ و سازمان حفاظت از محیط زیست اقدامات خود را در زمینه کاهش و جلوگیری از آلودگی هوا به نتیجه برساند.

وی ادامه داد: این موضوع طی قرارداد سه جانبه بین شهرداری تهران, سازمان حفاظت از محیط زیست استان تهران و شرکت سایپایدک منعقد گردید كه طبق آن در دو فاز و از اواسط سال92 نسبت به تعویض بیش از 2400 کاتالیست خودرو تاکسی پراید اقدام گردیده است.

روزبهانی یادآور شد: در فاز اول كه در سال 93 به اتمام رسید، نسبت به تعویض کاتالیست و کنیستر برای 1200 دستگاه خودرو تاکسی پراید اقدام كردیم و در فاز دوم كه تا خرداد 94 ادامه یافت، كاتالیست و كنیستر 1200 دستگاه خودروی دیگر تعویض شد.

معاون مهندسی و كیفیت سایپایدك تاكید كرد: در این راستا به منظور توسعه طرح تعویض کاتالیست خودروهای عمومی, مکاتباتی با شهرداری کلانشهرهای اصفهان, شیراز, تبریز, اراک, قم, مشهد, کرج و اهواز برای اجرایی شدن این طرح در این شهرها انجام شده که در صورت مشارکت شهرداری‌ها امکان اجرایی شدن این طرح در سایر شهرهای پر جمعیت نیز وجود دارد.

وی همچنین به سایر اقدامات سایپایدك در زمینه كاهش آلودگی هوا اشاره كرد و گفت: سایپایدك در قبال جامعه و مشتریانش مسوولیت‌هایی را بر عهده دارد و ما در راستای عمل به همین مسوولیت‌های اجتماعی اقداماتی همچون طرح بازدید رایگان کاتالیست و کنیستر خودروها، طرحهای مربوط به هوای پاک (تنظیم موتور و تعویض فیلتر هوا و ...) و تشکیل کارگروه محیط زیست را انجام داده‌ایم تا به سهم خود در كاهش آلودگی هوا سهیم باشیم.

روزبهانی درباه نقش كاتالیست و كنیستر در كاهش آلودگی هوا اظهار داشت: کاتالیست قطعه‌ای است در خودروهای انژکتوری که دارای عمر مفید در حدود 80 هزار كیلومتر است و وظیفه آن تبدیل گازهای مضر خروجی از اگزوز به بخار آب، نیتروژن و اكسیژن می‌باشد. همچنین وجود قطعه کنیستر در خودرو باعث جذب بخارات بنزین ایجاد شده در باک خودرو می‌گردد و باعث عدم متصاعد شدن بخارات بنزین در هوای محیط می‌شود.

برچسب ها:
تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!