جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
کاهش تولید خودرو حاصل عدم نقدینگی و بدهی کلان به قطعه سازان
۱۱:۱۸ | ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
اجاره خودرو
جزئیات کاهش تولید در خودروسازان اعلام شد

کاهش تولید خودرو حاصل عدم نقدینگی و بدهی کلان به قطعه سازان

پرشین خودرو: در حالی که برخی خودروسازان بزرگ کشور، این روزها جسته گریخته اعلام کرده اند وضعیت تولید و فروش خودرو در 10 روز اخیر رو به بهبودی گذاشته است یکی از مدیران ایدرو بر کاهش تولید در ایران خودرو و سایپا و آنچه این روند را بی سابقه عنوان کرده، صحه گذاشته است.

بهزاد دهقان رییس اداره توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو)، در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، اعتقاد دارد فروش ایران خودرو و سایپا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهشی فاحش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: با نگاهی به آمار هر 2 شرکت باید اذعان کرد طی 12 ماه اخیر افت تولید به خصوص در گروه خودروسازی سایپا بالا بوده است.

دهقان در پاسخ به این پرسش که کاهش تولید ایران خودرو و سایپا به چه عواملی بستگی دارد، اظهار کرد: مشکل اصلی این کاهش تولید عدم نقدینگی برای تامین مواد اولیه و همچنین بدهی های کلان به قطعه سازان است.

رییس اداره توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو، در رابطه به میزان تولید این شرکت ها طی سال گذشته و امسال ابراز داشت: در آخرین گزارشی که به تازگی در سازمان تدوین شده است سایپا با 39 درصد کاهش تولید نسبت به سال گذشته از ایران خودرو که 13 درصد کاهش تولید داشته، پیشی گرفته است.

این مقام مسئول در ایدرو در پایان خاطرنشان کرد: این سیستم بین کارشناسان به «انحراف از برنامه» شهرت دارد و باید گفت که به عوامل متعددی بستگی دارد که طی این یک سال شرکت های خودروسازی دچار آن شده اند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تولید خودرو
نظر بینندگان
مصطقی
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۰۸/۱۲
این رو نگن چی بگن .....................
!
!
!