سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۷ | ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
بنزین یورو4 در اهواز توزیع شد
۱۱:۵۷ | ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
اجاره خودرو

بنزین یورو4 در اهواز توزیع شد

پرشین خودرو: مدیرکل محیط زیست استان خوزستان از توزیع بنزین یورو ۴ از امروز در کلانشهر اهواز خبر داد.

احمدرضا لاهیجان زاده اظهار کرد: با پیگیری های فراوان سازمان محیط زیست و مدیرعامل شرکت توزیع فرآورده های نفتی استان خوزستان، توزیع بنزین یورو ۴ از ساعت ۱۲ امروز در شهرستان اهواز آغاز شد.

وی افزود: روزانه ۵۰۰ هزار لیتر از این نوع بنزین در اهواز توزیع می شود ولی به تدریج به کل شهرهای استان خوزستان گسترش می یابد.

لاهیجان زاده تصریح کرد: بنزین یورو۴ اهواز از پالایشگاه اراک تامین می شود ولی به زودی با تولید این نوع بنزین در پالایشگاه آبادان، ضمن افزایش حجم ورود این بنزین به استان، کل شهرهای استان خوزستان از بنزین یورو ۴ استفاده خواهند کرد.

مدیرکل محیط زیست استان خوزستان همچنین گفت: گازوئیل یورو۴ از اول امسال در استان خوزستان توزیع شده است که باعث کاهش گوگرد موجود در هوای شهرهای خوزستان می شود.

براساس تحقیقات انجام شده از سوی مرکز تحقیقات سرطان، بنزن از جمله ترکیباتی است که در فهرست خطرناک‌ترین مواد سرطان‌زا قرار دارد. این در حالی است که براساس اعلام سازمان حفاظت محیط زیست ذرات با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ـ که بنزن و مواد آروماتیک هم در این گروه قرار می‌گیرند ـ از مهم‌ترین عوامل ایجاد آلودگی هوا در کلانشهرها هستند.

از این رو سازمان حفاظت محیط زیست با هدف کاهش آلودگی هوا و حفظ سلامت مردم، اصلاح سوخت توزیعی در کشور و توزیع سوخت استاندارد یورو۴ را در دستور کار خود قرار داده است. بدون تردید بهبود کیفیت سوخت خودروها اعم از بنزین و گازوئیل در بهبود شرایط کیفی هوای کلانشهرها و در نتیجه سلامت ساکنان این شهرها نقش بسیار مهمی دارد.

استاندارد سوخت یورو‌۴ اروپا سال ۲۰۰۵ تعریف شده است. سوخت دارای این استاندارد باید حداکثر دارای ۳۵ درصد مواد آروماتیک، ۱۸ درصد ترکیبات الفین، یک درصد بنزن، ۲.۷ درصد اکسیژن و ۵۰ppm سولفور باشد. این سوخت به طور کامل بدون سرب است و عدد اکتان آن نیز بین ۹۱ تا ۹۵ است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنزین
نظر بینندگان
!
!
!