شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
شماره‌گذاری ماشین‌های صفر کاهش یافت
۱۳:۲۳ | ۱۳۹۴/۰۸/۱۸
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا:

شماره‌گذاری ماشین‌های صفر کاهش یافت

پرشین خودرو: سردار مهری درباره پولی کردن جاده چالوس، کاهش آمار شماره‌گذاری خودروهای داخلی و وارداتی، کاهش کشته‌های تلفات رانندگی در ۶ ماهه اول امسال و همچنین محدودیت نداشتن مراکز شماره‌گذاری در طرح جدید فروش خودرو خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، در حاشیه چهل و نهمین نشست کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نشست امروز درباره بررسی و ارزیابی طرح تابستانه بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، تصریح کرد: براساس آمارهای پزشکی قانونی در 6 ماهه شهریور 93، 9 هزار و 306 نفر در تصادفات کشته شدند که این آمار در 6 ماهه امسال به 9 هزار و 7 نفر رسید که کاهش 3.7 درصدی را شاهد بوده‌ایم.

سردار مهری ادامه داد: در شهریور پارسال هزار و 817 نفر به علت تصادفات جاده‌ای، کشته شدند که امسال این آمار در شهریور 94، به هزار و 719 نفر رسید؛ یعنی 5.4 درصد کاهش کشته‌ها را در جاده‌ها داشته‌ایم.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی درباره شماره‌گذاری خودروهای نوشماره، بیان داشت: امسال 19.4 درصد در تولیدات داخلی و 26.3 درصد درباره خودروهای وارداتی کاهش شماره‌گذاری داشته‌ایم.

وی با اشاره به این مطلب که در شماره‌گذاری هیچ مشکل و محدودیتی نداریم، تصریح کرد: اگر از طرح جدید فروش خودرو، استقبال شود، ما برای شماره‌گذاری هیچ مسئله‌ای نداشته و بر ساعات کاری مراکز خود می‌افزاییم؛ اگرچه آمارهای امسال نشان داده است که در شماره‌گذاری نوشماره‌ها کاهش داشته‌ایم.

سردار مهری درباره شماره‌گذاری‌ خودروها گفت:‌ از طرف وزارت صنعت و همچنین سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست، استانداردهای 51 گانه و استاندارد از نظر آلایندگی نوع خودروها به پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام می‌شود و مرکز شماره‌گذاری پلیس براساس استانداردهای ابلاغ‌شده، خودروها را شماره‌گذاری می‌کند و اگر خودرویی شماره‌گذاری نمی‌شود به خاطر عدم داشتن استانداردهاست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، مشکل اساسی کلان‌شهرها را ترافیک دانست و خاطرنشان کرد: راه حل ترافیک استفاده از حمل‌ونقل عمومی و تقویت آن است.

سردار مهری در پاسخ به سؤالی درمورد پولی کردن جاده چالوس، اظهار داشت: درباره پولی کردن جاده چالوس اطلاعات لازم را نداریم و پلیس در این باره طبق قانون و مقررات عمل می‌کند.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!