چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۲۰ | ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
کاهش سهمیه گازوئیل ناوگان جاده‌ای
۱۵:۲۰ | ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
اجاره خودرو

کاهش سهمیه گازوئیل ناوگان جاده‌ای

پرشین خودرو: معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت : سهمیه سوخت گازوئیل ناوگان حمل و نقل عمومی از اول آذرماه سال جاری در چهار پیمانه به کارت آنان واریز می شود و سهیمه پایه آنها کاهش خواهد یافت .

به گزارش«پرشین خودرو»، ، شهرام آدم نژاد بعدازظهر شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: براساس این طرح میزان سهمیه گازوئیل پایه این ناوگان کاهش پیدا می کند.

وی افزود: براساس مصوبه هیات دولت مبنی بر تخصیص سوخت که بر پیمایش و عملکرد تاکید دارد ، اول آذرماه سهمیه پیمایش ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش و سهمیه پایه آنها کاهش می یابد.

به گفته آدم نژاد ، ایام اربعین امسال مقرر شده تا سهمیه سوخت اتوبوس ها طی دو ماه آینده تغییر پیدا کند ،تا ناوگان اتوبوسرانی بتواند در جابه جایی زائران مشکلی نداشته باشند.

وی اظهارداشت: اکنون 93 درصد جایگاه های عرضه گازوئیل در کشور به سیستم برخط تحویل گازوئیل اتصال پیدا کرده اند و همه رانندگان الزام دارند برای دریافت هر یک از پیمانه های سوخت خود ، یک بار به این جایگاه ها برای سوخت گیری مراجعه کنند.

آدم نژاد افزود : براساس جدول قواعد تخصیص سوخت برای ناوگان حمل و نقل عمومی تردد خودروها با بار و بدون بار مورد توجه قرار گرفته ، تا این ناوگان در زمان پیمایش و اختصاص سهمیه گازوئیل مشکلی نداشته باشند.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اعلام اینکه ، اکنون 800 هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی در جاده ها فعالیت دارند ، افزود: اول آذرماه سهمیه همه آنها در چهار پیمانه واریز خواهد شد و رانندگان در اختصاص سهمیه گازوئیل نباید نگرانی داشته باشند.

وی گفت: میزان گازوئیل برای هردستگاه خودرو 250 لیتر اختصاص یافته و بقیه سهمیه آن در سه مرحله بعدی در کارت سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی تخصیص خواهد یافت.

اواخر سال 89 هدفمندی یارانه ها آغاز شد و سهمیه بندی گازوئیل برای ناوگان حمل و نقل عمومی کلید خورد و در روزهای اول طرح سهمیه بندی، خودروهای گازوئیل سوز در 9 دسته طبقه بندی شدند ،در باره سهمیه بندی گازوئیل، درست مصرف کردن مدنظر قرار دارد.

منبع: ایرنا

برچسب ها:
گازوئیل
نظر بینندگان
!
!
!