چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۳ | ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
رکود بازار قیمت خودرو را ارزان کرد
۱۴:۱۳ | ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
اجاره خودرو

رکود بازار قیمت خودرو را ارزان کرد

پرشین خودرو: اجرای طرح فروش اقساطی خودرو در قالب بسته خروج از رکود دولت باعث تشدید رکود در بازار خودرو شد که این مسئله کاهش قیمت‌ برخی خودروها را به همراه داشت.

به گزارش «پرشین خودرو»، فروش اقساطی خودرو با وام بانکی طی روزهای اخیر هر چند با هدف خروج از رکود توسط دولت اجرایی شد اما به گفته فعالان بازار باعث تشدید رکود در بازار خودرو شد. به دنبال این مسئله، شاهد کاهش قیمت برخی خودروها در بازار بودیم و قیمت بعضی از محصولات به زیر قیمت کارخانه رسیده است.

در بررسی قیمت‌ خودروها در بازار باید به کاهش 100 هزار تومانی قیمت تیبا اشاره کنیم که در حال حاضر به قیمت 23 میلیون و 900 هزار تومان در بازار معامله می‌شود. این در حالی است که قیمت کارخانه‌ای این خودرو 23 میلیون و 950 هزار تومان است و در نتیجه قیمت بازار به کمتر از قیمت کارخانه رسیده است.

همچنین قیمت تیبا هاچ‌بک با افت 300 هزار تومانی به 26 میلیون و 900 هزار تومان رسیده که قیمت کارخانه‌ای این خودرو 28 میلیون تومان است.

قیمت پارس تندر نیز طی روزهای اخیر با افت 500 هزار تومانی به 38 میلیون و 800 هزار تومان رسید است.

طی روزهای اخیر قیمت پژو پارس سال نیز 100 هزار تومان کاهش یافته و در حال این خودرو به قیمت 35 میلیون و 600 هزار تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت برخی خودروهای چینی نیز طی روزهای اخیر با کاهش همراه بوده به طوری که می‌توان به افت 500 هزار تومانی قیمت J5 در بازار اشاره کنیم که در حال حاضر به قیمت 59 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

قیمت جک S5 نیز به 76 میلیون تومان رسیده است، در حال حاضر قیمت نمایندگی کرمان خودرو برای فروش این خودرو 75 میلیون و 400 هزار تومان است.

رکود در بازار خودرو در حالی با اقدام اخیر دولت برای پرداخت تسهیلات 25 میلیون تومانی بیشتر شده که هدف اعلام شده برای اجرای این طرح، خروج از رکود بود اما در نهایت با اجرای طرح فروش اقساطی خودرو، اندک مشتریان بازار خودرو نیز جذب این طرح شدند و هم اکنون خرید و فروش در بازار کمتر از قبل شده است.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو
نظر بینندگان
!
!
!