چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تسلا به خاطر یک احتمال فراخوان داد
۱۲:۰۷ | ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
اجاره خودرو

تسلا به خاطر یک احتمال فراخوان داد

پرشین خودرو: شرکت آمریکایی تسلا موتورز برای 90 هزار سدان "مدل اس" برای بررسی احتمال ایراد در کمربند صندلی جلو فراخوان داد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، این فراخوان جهانی است و بیشتر خودروهای دچار مشکل در آمریکا و شماری از آنها در اروپا و آسیا هستند.

اعلام این فراخوان منجر به کاهش 2.2 درصدی ارزش سهام این خودروساز لوکس برقی در معاملات روز گذشته نزدک شد.

تسلا اعلام کرده است هزینه این فراخوان جهانی اهمیت زیادی ندارد. این مشکل با دریافت یک گزارش در اوایل نوامبر کشف شد. در این گزارش گفته شده بود سرنشین صندلی جلوی یک خودروی "مدل اس" زمانی که برای صحبت با سرنشین عقب خودرو، برگشته بود مونتاژ کمربند ایمنی شکسته بود.

سخنگوی تسلا اعلام کرد این مشکل هیچ مصدومی نداشته است با اینهمه این شرکت به مالکان این سدان لوکس ایمیلی ارسال کرده و از آنها خواسته به مراکز خدمات این شرکت در سراسر جهان مراجعه کنند تا کمربند ایمنی خودرویشان چک شود.

بر اساس گزارش رویترز، تسلا سال گذشته برای 29 هزار و 222 سدان "مدل اس" به دلیل مشکل شارژی که خطر آتش سوزی داشت، فراخوان داد. همچنین در سال 2013 برای 1228 دستگاه از این مدل به دلیل مشکل صندلی عقب فراخوان داده بود.

این شرکت برخلاف سایر خودروسازان که از طریق شبکه واسطه‌های فروش فراخوان تعمیرها را انجام می‌دهند، با پرسنل و فروشگاه‌های اختصاصی خود اقدام به فروش و تعمیر خودروها می‌کند.

مقامات تسلا اظهار کرده اند اصلاح مونتاژ کمربند تنها شش دقیقه زمان خواهد برد.

برچسب ها:
تسلاموتورز
نظر بینندگان
!
!
!