سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۸ | ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
علل عدم انتشار گزارش کیفی خودروها
۱۰:۳۸ | ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
اجاره خودرو

علل عدم انتشار گزارش کیفی خودروها

پرشین خودرو: افت جایگاه خودروهای داخلی در رده‌بندی کیفی اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلوگیری از انتشار گزارش کیفی خودروها را به‌دنبال داشته است. در این میان کارشناسان این اقدام را نادرست و به‌نوعی پاک کردن صورت مساله می‌دانند.

به گزارش «پرشین خودرو»، تا پیش از این شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در هفته ابتدایی هر ماه گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در ماه قبل از آن را منتشر می‌کرد، اما در یک ماه اخیر این اتفاق نیفتاده است.

در این زمینه با وجود قرار داشتن در هفته ابتدایی آذرماه هنوز گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای تولیدی در مهرماه منتشر نشده است.

در این باره شنیده می‌شود با توجه به اجرایی شدن دستورالعمل جدید بازرسی کیفی (آدیت) و افت جایگاه خودروهای تولید داخل در رده‌بندی کیفی، دفتر نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خواسته که از انتشار گزارش رده‌بندی کیفی خودداری کند. این وضعیت انتقاد کارشناسان را به‌دنبال داشته است.

شهرام آزادی، عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، در این زمینه می‌گوید: منتشر نکردن گزارش وضعیت کیفی خودروهای داخلی واکنش مناسبی به افت جایگاه این خودروها در رده‌بندی کیفی نیست؛ بلکه تنها پاک کردن صورت مساله است.

وی تصریح می‌کند: وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت مساله را به‌طور کلی پاک و از انتشار گزارش رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی خودداری کرده است؛ درحالی‌که این کار تنها باعث حساس شدن افکار عمومی شده و نتیجه عکس خواهد داشت.

منبع: دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!