شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۳۰ | ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
تعطیلات طولانی برای کارگران فولکس
۱۴:۳۰ | ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
اجاره خودرو

تعطیلات طولانی برای کارگران فولکس

پرشین خودرو: فولکس واگن در پی بحران آلایندگی که به فروش این شرکت و اعتماد کارکنانش لطمه زده است، به کارگران آلمانی خود برای تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی حدود یک ماه مرخصی می‌دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سخنگوی این خودروساز تایید کرد که تولید همه کارخانه‌های فولکس واگن در آلمان 17 دسامبر متوقف می‌شود و در 11 ژانویه ازسرگرفته خواهد شد. تنها استثنا خطوط تولید نسل جدید شاسی بلند تیگوان خواهند بود که 21 دسامبر تعطیل شده و چهارم ژانویه ازسرگرفته می‌شوند.

این شرکت معمولا در فاصله جشن کریسمس تا سال نو در آلمان تعطیل می‌شود اما مدت تعطیلات آن از سالی به سال دیگر متفاوت است.

فولکس واگن حدود 600 هزار کارمند در سراسر جهان دارد که بیش از 250 هزار نفر آنها در آلمان هستند.

سخنگوی فولکس واگن اظهار کرد دلیل اصلی تعطیلات طولانی‌تر این شرکت در آلمان این است که بیشتر کارخانه‌ها به اهداف تولیدشان برای سال 2015 دست یافته اند اما شرایط بازار و کارهای تعمیر و نگهداری بایستی لحاظ شوند.

با اینهمه تیموتی رئا، تحلیلگر خودرو در بانک بی ان پی پاریبا اظهار کرد: با توجه به مدت طولانی این تعطیلات به نظر می‌رسد فولکس واگن خود را برای کاهش احتمالی فروش آماده می‌کند.

فروش فولکس واگن در اکتبر که نخستین ماه کامل فروش پس از افشای رسوایی آلایندگی این خودروساز بود، 5.3 درصد کاهش یافت. این خودروساز آلمانی در سپتامبر اقرار کرد در بیش از 11 میلیون خودرو دیزلی در سراسر جهان نرم افزاری را نصب کرده که برای فریب تستهای آلایندگی طراحی شده اند. همچنین اوایل ماه جاری تایید کرد میزان آلایندگی دی اکسید کربن حدود 800 هزار خودروی بنزینی به فروش رفته در اروپا و مصرف سوخت آنها کمتر از میزان واقعی برآورده شده است.

بر اساس گزارش سی ان ان، در سطح جهانی فولکس واگن اکتبر امسال 30 هزار دستگاه خودرو کمتر از اکتبر سال گذشته فروخت.

فولکس واگن برآورد کرده است که این رسوایی حداقل 8.7 میلیارد یورو (9.2 میلیارد دلار) هزینه خواهد داشت. این گروه خودروسازی برای کمک به جبران هزینه جریمه‌ها و فراخوانهای این رسوایی، دو میلیارد یورو صرفه جویی در هزینه‌ها را شناسایی کرده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فولکس واگن
نظر بینندگان
!
!
!