جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۸ | ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
فولکس مذاکرات با قطر را تکذیب کرد
۱۲:۰۸ | ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
اجاره خودرو

فولکس مذاکرات با قطر را تکذیب کرد

پرشین خودرو: فولکس واگن شایعات اخیر درباره مذاکرات مدیرعامل و رییس هیات مدیره این گروه خودروسازی با قطر برای کاهش نفوذ اتحادیه‌های کارگری را رد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، منابع آگاه به رویترز اظهار کردند ماتیاس مولر، مدیرعامل و هانس دیتر پوچ، رییس هیات مدیره فولکس واگن با مدیران سازمان سرمایه گذاری قطر که سومین سهامدار بزرگ این شرکت است، در دوحه دیدار کردند تا درباره وضعیت تحقیقات مربوط به تقلب فولکس واگن در تستهای آلایندگی و همچنین ساختار جدید شرکت و برنامه کسب و کار آینده اش گفت‌وگو کنند.

روزنامه "بیلد ام سونتاگ" بدون اشاره به منابع خود گزارش داده بود سازمان سرمایه گذاری قطر در این دیدار درخواست خود برای کمتر شدن نقش شورای کار فولکس واگن را مطرح خواهد کرد.

این شورا که نمایندگانش به اندازه سهامداران در هیات نظارت 20 نفره فولکس واگن کرسی در اختیار دارند، همواره نفوذ زیادی در این شرکت داشته و در گذشته مانع از کاهش هزینه‌ها شده است.

سخنگوی فولکس واگن در واکنش به این گزارش اظهار کرد شورای کار جزو موضوعات مطرح در دیدار مذکور نبوده است.

اما سازمان سرمایه گذاری قطر که در فولکس واگن 17 درصد سهم دارد و همین طور شورای کار این خودروساز حاضر به اظهارنظر در خصوص این گزارش نشدند.

رسوایی آلایندگی میلیاردها دلار از ارزش بازار سهام فولکس واگن کاسته و ماتیاس مولر اظهار کرده این شرکت باید کاهش هزینه چشمگیری را انجام دهد تا هزینه مربوط به بحران آلایندگی را تامین کند.

تحلیلگران برآورد کرده اند هزینه مربوط به جریمه‌ها، شکایات و اصلاح خودروهای آلاینده به بیش از 40 میلیارد یورو (44 میلیارد دلار) بالغ می‌شود.

هیات نظارت فولکس واگن که شامل دو نماینده سازمان سرمایه گذاری قطر است، یک نشست فوق العاده در نهم دسامبر برگزار می‌کند تا وضعیت تحقیقات و همچنین برند لوکس آئودی را که موتورهای دیزلی بزرگ آن به نرم افزار کنترل آلایندگی غیرقانونی مجهز بوده اند را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

ماتیاس مولر که پس از افشای رسوایی تقلب فولکس واگن و استعفای وینترکورن از مدیرعاملی این شرکت، جانشین او شد، درصدد اصلاح ساختار این شرکت بوده و قرار است نتایج تحقیقات داخلی درباره بحران آلایندگی را دهم دسامبر اعلام کند.

وی قصد دارد قدرت بیشتری به برندها و واحدهای منطقه ای فولکس واگن واگذار کند و سبک مدیریتی ایجاد کند که اقتدار کمتری داشته باشد و همچنین شمار مدلهای برقی این خودروساز را گسترش دهد.

طبق گزارش "بیلد ام سونتاگ"، سازمان سرمایه گذاری قطر خواستار یک کارزار چند میلیارد دلاری برای ترویج خودروهای برقی در آمریکا بوده تا این خودروساز سهمش در دومین بازار بزرگ خودروی جهان را پس بگیرد.

منابع آگاه اظهار کرده اند فولکس واگن برای تقویت فاینانس خود از بانکها 20 میلیارد یورو خط اعتبار دریافت می‌کند و اگر راهی برای بازپرداخت وام یک ساله پیدا نکند، دارایی‌هایش را خواهد فروخت.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فولکس واگن
نظر بینندگان
!
!
!