چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
سومین کارت زرد مجلس به وزیرصنعت
۱۴:۲۲ | ۱۳۹۴/۰۹/۱۶
اجاره خودرو

سومین کارت زرد مجلس به وزیرصنعت

پرشین خودرو: باز هم با سوال یک نماینده عضو جبهه پایداری، یک وزیر کابینه حسن روحانی سه‌اخطاره شد؛ این بار قرعه به نام محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید تا با سوال حمید رسایی سومین کارت زرد را از مجلس نهم دریافت کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز خود پاسخ‌های محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به سوال حمید رسایی نماینده عضو جبهه پایداری را قانع کننده ندانستند و سومین کارت زرد را به او نشان دادند.

حمید رسایی از نعمت‌زاده پرسیده بود به چه دلیل همزمان با تصدی پست وزارت صنعت، معدن و تجارت در هیات مدیره 16 شرکت حضور دارد که نعمت‌زاده در پاسخ به وی گفت: بنده عضو 19 شرکت بودم نه 16 شرکت. اما تا قبل از معرفی به مجلس و انتخاب به عنوان وزیر صنعت از هیات مدیره کلیه شرکت‌ها استعفا دادم.

وی تاریخ استعفاهایش را 13 و 14 و 15 مرداد سال 92 اعلام کرد. اما توضیحات وزیر صنعت و معدن و تجارت برای حمید رسایی قانع کننده نبود به همین دلیل از مجلس خواست تا سوالش به رای گذاشته شود که مجلس نیز توضیحات نعمت‌زاده را قانع کننده ندانست.

آن‌گونه که ایسنا گزارش داده است، از 203 نماینده حاضر در جلسه 73 رای موافق، 106 رای مخالف و 10 رای ممتنع به توضیحات وزیر صنعت و معادن و تجارت داده شد. به این ترتیب وزیر صنعت سومین کارت زرد را از مجلس نهم دریافت کرد.

این شانزهمین کارت زرد مجلس به دولت یازدهم بود که امروز نصیب وزیر صنعت شد. نعمت‌زاده دومین وزیر کابینه حسن روحانی است که در کمتر از دوسال‌ونیم گذشته سه‌اخطار می‌شود. پیش از این علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد در اواسط مردادماه 94 با سوال دیگر عضو جبهه پایداری در مجلس (مهرداد بذرپاش) سومین اخطار خود را دشت کرده بود.

پیش‌تر گفته می‌شد دریافت سه کارت زرد از مجلس باعث فراهم شدن مقدمات استیضاح یک وزیر در مجلس می‌شود، اما تجربه علی طیب‌نیا نشان داد چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد و سه‌اخطاره‌شدن وزرا تنها اهمیت نمادین دارد.

نظر بینندگان
!
!
!