چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۴۹ | ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
اجرای طرح «خودروی سبز» در کُرِه
۰۹:۴۹ | ۱۳۹۴/۰۹/۱۸
اجاره خودرو

اجرای طرح «خودروی سبز» در کُرِه

پرشین خودرو: کره جنوبی در راستای تلاش‌های جهانی برای کاهش آلایندگی دی اکسید کربن و مقابله با تغییرات جوی، طرح بلندپروازانه‌ای برای افزایش چشمگیر تولید خودروهای دوستدار محیط زیست تا سال 2020 رونمایی کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، تحت اهداف سیاست مذکور که از سوی وزارت انرژی کره جنوبی منتشر شد، تولید سالانه خودروهای سبز مانند مدلهای هیبریدی و برقی از 80 هزار دستگاه در سال 2015 به 920 هزار دستگاه ظرف پنج سال آینده افزایش خواهد یافت.

سئول امیدوار است سهم این خودروها در بازار داخلی از حدود دو درصد کنونی به 20 درصد افزایش پیدا کند.

مساله آلایندگی خودروها در کره جنوبی در پی رسوایی تقلب فولکس واگن در تستهای آلایندگی و استانداردهای آلایندگی جعلی، مورد توجه عمومی قرار گرفته است.

وزارت محیط زیست کره جنوبی ماه گذشته با صدور بیش از 12 میلیون دلار جریمه، به این خودروساز آلمانی دستور داد برای 125 هزار و 500 خودروی دیزلی فروخته شده در این کشور فراخوان دهد.

وزارت انرژی کره جنوبی برآورد کرده است که سیاست جدید خودروی سبز به سئول کمک خواهد کرد آلایندگی دی اکسید کربن را به میزان 3.8 میلیون تن در پنج سال آینده کاهش دهد.

این وزارتخانه وعده داد برای کمک به خودروسازان داخلی مانند هیوندای در بهبود مدلهای برقی و پایین آوردن قیمت این خودروها، 150 میلیارد وون (127 میلیون دلار) سرمایه گذاری خواهد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، صدها جایگاه شارژ جدید برای خودروهای برقی در سراسر کره جنوبی ساخته خواهد شد تا شمار آنها از 400 جایگاه کنونی به 1400 جایگاه تا سال 2020 افزایش پیدا کند.

مقامات کره‌ای اظهار کرده‌اند خودروهای دوستدار محیط زیست تا سال 2030 نیمی از بازار جهانی خودرو را به انحصار خود درمی‌آورند.

کره جنوبی در بکارگیری فناوری خودروی سبز پیشرفت کندی داشته و قیمت بالای این خودروها و فقدان جایگاههای شارژ عوامل اصلی عدم استقبال مصرف کنندگان کره ای از خودروهای سبز بوده اند اما هیوندای که بزرگترین خودروساز کره جنوبی است، درصدد است حضورش در بازار خودروی سبز را که در حال حاضر در سلطه تویوتای ژاپن است، گسترش دهد.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو
نظر بینندگان
!
!
!