شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۱ | ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
«کمری هیبرید» انتخاب منطقی
۱۴:۰۱ | ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
اجاره خودرو

«کمری هیبرید» انتخاب منطقی

پرشین خودرو: گروه جهان

به گزارش «پرشین خودرو»، در این مطلب نگاهی به تویوتا کمری هیبریدی انداخته ایم و سعی کردیم بیشتر از قبل با این خودرو آشنا شویم.

نگاهی كلی
تویوتا كمری در تغییر ظاهری جدید خود به نوعی به یك پوست اندازی كامل پرداخته است به گونه ای كه در ساختار ظاهری به كلی متفاوت شده است و تبدیل به یك سدان تمام عیار 5 نفره برای خانواده شده است و با قابلیتی كه این خودرو در زمینه سوخت دارد برای مصرف كنندگان این چنینی بسیار مقرون به صرفه است.
كمری هایبرید دارای 3 تیپ XLE (مدل فول)، SE (مدل اسپرت كه با یك سایز رینگ بزرگتر در پایان تست درایو موفق به اخذ رتبه A شد.) و LE (مدل Low Option ).

تغییرات ظاهری
به استثنای سقف، بدنه خارجی دارای تغییرات وسیعی شده است كه در قسمت عقب خودرو چراغ ها به شكل چشم گیری كشیده و برجسته شده است و از طریق یك نوار كروم چراغ ها به یكدیگر متصل شده اند در این مدل، كمری به لحاظ شكل ظاهر بسیار به آوالون نزدیك شده است در بدنه این خودرو خط هایی ایجاد شده است كه به ظاهر ساده و در عین حال شكسته این خودرو می افزاید
در قسمت جلویی كمری، جلوپنجره با توجه به تیپ متفاوت می شود. در مدل SE جلوپنجره به صورت مشبك است اما در مدل دیگر 5 خط جلو پنجره ای متفاوت را ارائه می دهد.

تغییرات داخلی خودرو
فضای داخلی خودرو به لحاظ سایز تغییر خاصی نداشته است . در قسمت عقب این خودرو همچنان 3 سرنشین می توانند بدون احساس هیچ گونه مشكلی به راحتی و برای مسافت های بلند مدت بسیار راحت بنشینند. شاید تنها اشكالی كه در بخش عقب به این خودرو وارد می شود این است كه صندلی كودك در این بخش به سختی جای می گیرد و به خاطر ژنراتوری كه در صندوق عقب برای شارژ قرار داده شده است، چیزی نزدیك به 2 فوت از حجم صندوق این خودرو در قیاس با نوع بنزینی آن را می كاهد.
در طراحی داخلی بخش جلو، به منظور مجلل و باشكوه جلوه كردن فضای داخلی كیفیت تودوزی داخلی به خصوص در قسمت كنسول وسط و دنده بالاتر رفته است و تودوزی بسیار تمیز و درخشنده تر از قبل در بخش داشبورد نمود پیدا كرده است.
كلیدهای مربوط به سیستم گرمكن صندلی ها و ارزیابی دما نسبت به مدل قبلی بزرگتر و قابل دسترس تر شده اند. در مورد مانیتور وسط باید گفت كه اگرچه تغییر چشمگیری در سایز نداشته است اما تعریف مجددی در طراحی آن شده است كه شاید ساختار آن برای آن دسته از استفاده كنندگان هایلندر كه در سال 2014 با آن روبه رو شده بودند آشنا باشد.
در صفحه مانیتور داخلی به راحتی می توانید با آپشن نویگیشن خودرو مسیر خود را بیابید. همچنین سایر اطلاعات مربوط به خودرو تا میزان فشار باد لاستیك ها به سهولت بر روی آن نمایان است.

تغییرات زیر كاپوت خودرو (فنی)
در بخش فنی به نظر می رسد كه شركت تویوتا چیزی برای كمری كم نگذاشته است. سیستم تعلیق این خودرو بسیار قوی و ایمن بوده و فرمان برقی این خودرو برای تمركز بهتر و افزایش ثبات رانندگی مستقیم خودرو بسیار مناسب است. رانندگی در جاده و با سرعت بالا در حالی كه فرمان این خودرو را در دست دارید حس اعتماد به نفس و ایمنی بالایی را به شما می دهد كه بازی با فرمان را بسته به پیچ بسیار مناسب و راحت كرده است. در مدل SE این خودرو كه اسپرت طراحی شده است دارای طراحی صندلی ها و فرمان اسپرت تر است، این تیپ اسپرت تنها در نوع هایبرید آن در دسترس است، اگرچه كه وزن باتری بر روی شتاب این خودرو موثر است.

آیا در سیستم هایبرید چیز جدیدی وجود دارد؟
مطاقاً هیچ چیز در سیستم هایبریدی جدید كمری تغییر نكرده است. انتقال قدرت خودرو برگرفته از یك موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر همراه با یك موتور الكتریكی 105 كیلو واتی است كه توسط یك باتری نیكل متال شارژ می شود.
در كمری هایبرید 2015 مصرف سوخت به حداقل می رسد كه در تست درایو انجام شده می توان مصرف سوخت شهری 5.9 را برای این خودرو اعلام كرد که بسیار عقلانی و به صرفه به نظر می رسد.
در مورد 0 تا 100 این خودرو از حالت سكون تا 100 كیلومتر چیزی نزدیك به 7.7 ثانیه برآورد شد كه در مقایسه با رقیب های خود مانند هوندا آكورد و فورد فیوژن این خودرو برتری خود را به خوبی به اثبات رساند. این درحالی بود كه 2 خودرو رقیب مذكور چیزی در حدود یك دوم كندتر هستند.

برای آینده كمری هایبرید چه آینده ای متصور است؟
كمری هایبرید كه سال های نوپایی خودرا طی می كند راه روشنی در پیش دارد و به نظر می رسد كه با بحث حمایت هرچه بیشتر از خودروهای سبز به منظور هوای سالم و پاك سیاست ها و استقبال از این خودروها بیشتر شود.
كمری در آپشن های خود دوربین عقب، صندلی های چرم، تعداد 10 ایربگ، گرمكن صندلی، بلوتوث، ورود هوشمند خودرو، رادار كروز ورادار RCTA و مانیتور 6.1 اینچی، تهویه هوای 2 گانه و صندلی برقی راننده با قابلیت تنظیم 8 حالت را برحسب تیپ های خود حفظ كرده است. قیمت تیپ LE این خودرو چیزی در حدود 26.790 دلار است و برای مدل SE و XLE این خودرو به ترتیب 27.995 و 29.890 دلار قیمت گذاری شده است. این قیمت ها بسته به سفارش گذاری مشتری برحسب آپشن متفاوت خواهد شد.
برای مشاهده قیمت و شرایط فروش محصولات تویوتا در ایران می توانید به سایت www.irtoya.com مراجعه نمایید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ایرتویا
نظر بینندگان
!
!
!