جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۶ | ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
تویوتاایمن ترین خودروی جاده ای آمریکا
۱۴:۱۶ | ۱۳۹۴/۰۹/۲۲
اجاره خودرو

تویوتاایمن ترین خودروی جاده ای آمریکا

خودروسازان ژاپنی و آلمانی در فهرست ایمن‌ترین خودروها در جاده‌های آمریکا شناخته شدند که تا اندازه‌ای به مدد افزوده شدن فناوری پیشرفته آنها برای جلوگیری از برخورد از مقابل بوده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، گروه صنعتی “موسسه بیمه ایمنی بزرگراه” در گزارشی اعلام کرد تویوتا با ۹ برنده که شامل خودروی پرفروش کمری بود در صدر فهرست Top Safety Pick قرار گرفت.

هوندا موتور با هشت برنده در رتبه دوم، فولکس واگن با هفت برنده در رتبه سوم و سوبارو با شش برنده در رتبه چهارم قرار گرفت.

در میان مدلهای آمریکایی، تنها مدل کرایسلر ۲۰۰ و فیات ۵۰۰ ایکس شرکت فیات کرایسلر اتوموبیل جایزه ایمنی خودرو را بدست آوردند.

خودروسازان برای قرار گرفتن در رتبه برتر ایمنی “موسسه بیمه ایمنی بزرگراه” باید سیستم جلوگیری از برخورد از مقابل همراه با قابلیتهای ترمز اتوماتیک برای جلوگیری از تصادف از عقب داشته باشند. این خودروها پیش از برخورد با هدف در تستهایی که با سرعت ۱۲ یا ۲۵ مایل در ساعت انجام می‌شوند، باید بدون دخالت راننده متوقف شده یا سرعتشان کم شود.

جوایز این موسسه که در تبلیغات خودروسازان مورد استفاده قرار می‌گیرند، امسال نسبت به سال گذشته معیارهای سخت گیرانه ای را دنبال کردند به طوریکه بیش از ۲۰ برنده فهرست سال گذشته در فهرست امسال راه پیدا نکردند.

فهرست “موسسه بیمه ایمنی بزرگراه” چند روز پس از این منتشر شد که رگولاتورهای ایمنی خودروی آمریکا پیشنهاد اصلاح تستهای ایمنی تصادف را مطرح کردند که تحت آن، خودروسازان اگر می‌خواهند رتبه پنج ستاره را دریافت کنند، ملزم می‌شوند فناوریهای جلوگیری از برخورد را در خودروهای جدید اضافه کنند.

سازمان ملی ایمنی ترافیک آزادراه آمریکا تحت “برنامه ارزیابی جدید خودرو” سه رتبه جدید را برای خودروها و کامیونها در زمینه ایمنی عابرپیاده، وضعیت تصادف و جلوگیری از برخورد پیشنهاد کرده است.

پیشنهاد این سازمان خودروسازان را تشویق می‌کند از فناوریهای پیشرفته ای مانند فناوری که “موسسه بیمه ایمنی بزرگراه” برای دادن رتبه برتر ایمنی خواستار آن است، استفاده کنند.

بر اساس گزارش رویترز، برای نخستین بار سازمان ملی ایمنی ترافیک آزادراه آمریکا رتبه بندی تست تصادف برای خودروها را بر مبنای استفاده خودروسازان از فناوری اجتناب از برخورد قرار خواهد داد.

رتبه بندی‌های جدید قرار است از مدل سال ۲۰۱۹ اعمال شوند.

برای مشاهده محصولات تویوتا در ایران به سایت www.irtoya.com مراجعه نمایید.

به اینستاگرام ایرتویا بپیوندید irtoya.original.page

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تویوتا
نظر بینندگان
!
!
!