شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
کارمندان شیفت شب بخوانند
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
اجاره خودرو

کارمندان شیفت شب بخوانند

پرشین خودرو: مطالعه انجام شده در آمریکا نشان می‌دهد شب‌کاری نه تنها به سلامتی آسیب می‌رساند بلکه احتمال وقوع سوانح رانندگی را به هنگام بازگشت به خانه افزایش می‌دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در این مطالعه 16 نفر از کارمندان شب‌کار در دو بررسی جداگانه مدت دو ساعت رانندگی کردند. پیش از یکی از این رانندگی‌ها، افراد شرکت کننده شب قبل را به طور متوسط هفت ساعت استراحت کرده و شیفت کاری شب هم نداشتند. همچنین برای دومین بار از آنان درخواست پس از اتمام شیفت شب‌کاری‌شان رانندگی کنند.

نتایج به دست آمده نشان داد از 16 شرکت کننده شش نفر پس از اتمام شیفت کاری شب و در حین بازگشت به خانه یک یا دو بار تجربه تصادف کردن را داشته‌اند. همچنین هفت نفر از آنان برای ایمنی خود از انجام این آزمایش خودداری کردند. علاوه بر این مشاهده شد افرادی که پس از استراحت کامل، رانندگی کرده بودند احتمال تصادف در آنان صفر بوده است.

طبق مشاهدات کارشناسان آمریکایی، رانندگی برای این افراد حتی در فاصله کوتاه هم خطرساز است و با طولانی‌تر شدن مدت رانندگی احتمال بالا رفتن خطر هم افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا،‌ به گفته کارشناسان نتایج این مطالعه حاکیست افرادی که در شیفت شب مشغول به کار هستند باید نسبت به خطرات رانندگی در شرایط خواب آلودگی آگاه باشند و برای بازگشت به خانه از دیگر گزینه‌های حمل و نقل استفاده کنند.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تصادف
نظر بینندگان
!
!
!