شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
ضرورت آموزش فرهنگ رانندگی از کودکی
۱۰:۳۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
اجاره خودرو

ضرورت آموزش فرهنگ رانندگی از کودکی

پرشین خودرو: دبیر اجرایی اولین همایش ملی فرهنگ رانندگی، قانون گریزی و رفتارهای تهاجمی با تاکید بر لزوم آموزش فرهنگ رانندگی از دوره پیش‌دبستانی، گفت:‌ نهادهای آموزشی در ایران در این زمینه ضعیف عمل کرده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، دکتر تقی جباری‎‎فر با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته‌ دنیا، تصادفات از سوی افرادی ایجاد می‎‎شود که سوء مصرف انواع مواد دارند، گفت: نهاد آموزشی در ایران در آموزش سنین پایین ضعیف عمل کرده است چرا که معتقدیم باید علائم راهنمایی و رانندگی و احترام به قانون از سن دبستان و پیش دبستان آموزش داده شود تا با رشد و افزایش سن، این موارد در جامعه برای فرد نهادینه شده باشد.

این عضو هیات علمی دانشگاه در پایان با ابراز نگرانی از روند تصادفات در استان و کشورمان، گفت: متاسفانه هر یک ساعت، یک نفر در یزد بر اثر تصادف، مصدوم می‌شود و رتبه اول تصادفات به نام یزد رقم خورده است لذا امیدواریم این همایش گامی برای بهبود فرهنگ رانندگی در استان باشد.

"اولین کنفرانس ملی فرهنگ رانندگی، قانون گریزی و رفتار تهاجمی " طی روزهای 30 الی 31 اردیبهشت 1395در دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

برخی از محورهای این همایش عبارتند از:‌ آموزش، تربیت و جامعه‌پذیری (خانواده، مدرسه و ...)، آسیب‌ شناسی قوانین، رویه‌های قضایی و پلیسی، نقد و ارزیابی اثربخشی ضمانت اجراهای حقوقی، مدیریت و اطلاع‌رسانی هوشمند رفتار ترافیکی، ارزیابی و اصلاح سیستم های ناوبری، انسان محوری در طرح‌های حمل و نقل و ترافیک، نقش طراحی شهری، ساختار شهری و برنامه‌ریزی، فرهنگ رانندگی و محیط زیست .

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
قوانین رانندگی
نظر بینندگان
!
!
!