چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
معافیت مالیاتی یک مدل موتورسیکلت
۱۲:۰۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
اجاره خودرو

معافیت مالیاتی یک مدل موتورسیکلت

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه عوارض مالیات سالیانه موتورسیکلت‌ها در سال 95 افزایش خواهد یافت، گفت: این لایحه در کمیسیون عمران به تصویب رسیده است و بر همین اساس موتورسیکلت‌های برقی از پرداخت عوارض معاف خواهند بود.

به گزارش «پرشین خودرو»، ابوالفضل قناعتی با اشاره به لایحه شهرداری تهران مبنی بر افزایش عوارض مالیات موتورسیکلت‌ها در سال 95، اظهار داشت: این لایحه چندی پیش در کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی تصریح کرد: عوارض مالیات موتورسیکلت‌ها از سال 87 تا به امروز تغییری پیدا نکرده است و بر اساس لایحه پیشنهادی شهرداری تهران عوارض مالیات موتورسیکلت‌ها در سال 95 افزایش خواهد یافت.

قناعتی با تأکید بر اینکه لایحه اشاره شده هم اکنون در کمیسیون عمران و حمل‌و نقل شورا به تصویب رسیده است، گفت: به نظر می‌رسد این لایحه در صحن شورا نیز به تصویب برسد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: هدف شورا و شهرداری، استفاده شهروندان از موتورسیکلت‌های برقی است و به همین منظور سیاست‌های تشویقی را در جهت استفاده هر چه بیشتر شهروندان از موتورسیکلت‌های برقی اتخاذ کرده‌ایم به طوری که راکبانی که از موتورسیکلت برقی استفاده کنند از پرداخت عوارض مالیات معاف می‌شوند.

قناعتی گفت: هر موتورسیکلت به اندازه 8 خودروی سبک آلودگی ایجاد می‌کند و مشکلات شهر را افزایش می‌دهد که استفاده از موتورسیکلت‌های برقی می‌تواند در کاهش آلودگی هوا مؤثر باشد.

وی در ادامه به ارقام عوارض مالیات سالیانه موتورسیکلت‌ها در سال 95 اشاره کرد و گفت: انواع موتورسیکلت‌های دو زمانه مبلغ عوارض سالیانه 200 هزار ریال، 4 زمانه با حجم سیلندر تا 100 سی‌سی 500 هزار ریال، موتورسیکلت‌های با حجم سیلندر 101 تا 750 سی‌سی صد هزار ریال، موتورسیکلت‌های 4 زمانه با حجم سیلندر 751 سی‌سی 150 هزار ریال، موتورسیکلت 4 زمانه با حجم سیلندر 201 تا 250 سی‌سی 200 هزار ریال، موتورسیکلت‌های 4 زمانه با حجم 251 تا 300 سی‌سی 250 هزار ریال، موتورسیکلت‌های 4 زمانه با حجم سیلندر 301 سی‌سی به بالا 300 هزار ریال بابت مالیات سالیانه در سال 95 پرداخت خواهند کرد.

منبع: فارس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شورای شهر
نظر بینندگان
!
!
!