چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۷ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
مصرف 82 میلیون لیتر بنزین در کشور
۱۳:۱۷ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
اجاره خودرو

مصرف 82 میلیون لیتر بنزین در کشور

پرشین خودرو: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: روزانه ۸۲ میلیون لیتر بنزین در کشور استفاده می شود که رقم بسیار قابل توجه و تأمل است.

به گزارش «پرشین خودرو»، حسین گروسی با اشاره به نقش بسیار موثر خودروها و موتورسیکلت های برقی و هیبریدی در کاهش آلایندگی ها اظهار داشت: اخیرا جلسه ای در کمیسیون صنایع برگزار شد که پس از تبادل نظر و طرح موضوعات، لزوم حمایت های هر چه بیشتر و ارائه تسهیلات لازم برای توسعه چنین خودروهایی مورد تأکید قرار گرفت.

وی افزود:می طلبد در این شرایط، وزارت نفت و شهرداری ها با پشتیبانی های لازم، اقدامات عملی را در تحقق این امر خطیر مد نظر قرار دهند.

گروسی گفت:طبق برآوردها و ارزیابی های انجام شده، روزانه ۸۲ میلیون لیتر بنزین در کشور استفاده می شود که رقم بسیار قابل توجهی است و حتی اگر این سوخت تا ۵۰ درصد نیز کاهش یابد، باز هم میزان مصرف قابل تامل است.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با هزینه ای که بابت سوخت مصرفی در این عرصه صرف می شود، پروژه های بسیاری را می توان به ثمر رساند و در حوزه عمرانی به توفیقات و دستاوردهای مطلوبی نائل شد.

وی افزود: توسعه، تولید و واگذاری خودروها و موتورسیکلت های برقی در شرایط موجود که وضعیت آلایندگی ها نگران کننده است، اصلی ضروری و سازنده به شمار می رود وبه نظر می رسد باید با مشارکت کشورهای صاحب سبک در این بخش همچون ژاپن، آلمان، فرانسه و...، نسبت به راه اندازی ادوات و تجهیزات صنعتی مورد نیاز برای تولید و ساخت چنین خودروها و موتورسیکلت هایی اقدام کرد.

گروسی در خاتمه یادآور شد: باید تدابیر و مکانیزمی اتخاذ و طراحی شود که در سایه آن بتوان علاوه بر تأمین نیاز داخلی، صادرات به کشورهای منطقه را نیز در دستور کار قرار داد، زیرا بسیاری از کشورهای همسایه نیز نیازمند خودروها و موتورسیکلت های برقی و هیبریدی هستند.

منبع: مهر

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
بنزین
نظر بینندگان
!
!
!