شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
پرشین خودرو
نمایندگی های رسمی خودرو به تعداد انگشتان یک دست
۱۱:۵۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۶
اجاره خودرو
یک کارشناس بازار خودرو به «پرشین خودرو» خبر داد:

نمایندگی های رسمی خودرو به تعداد انگشتان یک دست

پرشین خودرو: یک کارشاس بازار خودرو اعتقاد دارد روح بسیاری از خودروسازان معتبر جهانی خبر ندارد که در تهران نمایندگی دارند!

کامران طالبی فرد در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب اظهار داشت: بسیاری از شرکت های ایرانی که ادعا دارند نمایندگی رسمی و قانونی یک شرکت خودروسازی هستند در واقع با استناد به قانون عجیب و بی اساسی، مبادرت به احداث این نمایندگی ها در کشور کرده اند.

این کارشناس خودرو ادامه داد: این قانون که در دولت گذشته مصوب شد به اشخاص اجازه می داد برای خود نمایندگی بزنند و بتوانند خودرو وارد کنند و به مشتریان بفروشند؛ در واقع این قانون برای زمان تحریم ها وضع شده بود که طبیعتا مشکلات بسیاری هم به همراه داشت.

طالبی فرد تصریح کرد: کل نمایندگی های «رسمی و قانونی» خودروسازان جهانی در ایران 5 نمایندگی هستند و مابقی یا اعتبار نمایندگی شان به پایان رسیده است یا به طور وکالتی از شرکت دیگری مجوز واردات خودرو را دریافت کرده اند یا به طور کلی و بدون هیچ گونه مجوزی از هیچ جای مشخصی، تابلو و آرم یک خودروساز بزرگ جهانی را بر روی سر در خود نصب کرده اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک احتمال دارد تعداد نمایندگی های خودروسازی قانونی و رسمی به 8 نماینده افزایش یابد.

(پرشین خودرو از بردن نام شرکت های رسمی و غیر رسمی«فعلا» معذور است.)

برچسب ها:
واردات خودرو
نظر بینندگان
!
!
!