پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۱۰ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
توسعه صنعت خودرو به جای خرید زمین
۰۹:۱۰ | ۱۳۹۴/۱۰/۰۹
اجاره خودرو
یک استاد دانشگاه در گفت گو با «پرشین خودرو» مطرح کرد:

توسعه صنعت خودرو به جای خرید زمین

پرشین خودرو: یک استاد دانشگاه می گوید اشتباهات گذشته مدیران خودروسازی کشور نباید دامن گیر مدیران فعلی هم شود و مدیران خودروسازی داخلی، دیگر نباید این قبیل رویه ها را ادامه دهند.

ابوالفضل گلزاری در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب افزود: یکی از اشتباهات تاریخی و دردسر ساز خودروسازان خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش های غیر صنعتی بود که به هیچ عنوان کار سنجیده ای نبود چون به اصطلاح، بازارِ آن موقع خودروسازان خوب بود و به صورت مرتب پول روی پول می آمد و وقتی پول اضافه آمد به جای سرمایه گذاری روی صنعت خودرو روی به «خرید زمین» آوردند.

این استاد دانشگاه ضمن اشاره به این اشتباه تاریخی مدیران گذشته در خصوص سرمایه گذاری روی غیر، ادامه داد: صنعت خودروسازی صنعت گسترده ای است چه آنجا که مدیران می توانستد بودجه کلان خود را صرف توسعه، طراحی و مجهز کردن خودروهای داخلی کنند.

گلزاری با اشاره به هزینه های زیاد امروز خودروسازران گفت: اشتباه استراتژیکی که خودروسازان مرتکب شدند این بود که درآمد خود را به جای اینکه در صنعت خودرو صرف کنند صرف خرید سهام بانک ها، بیمه، خرید ملک و زمین کردند که البته باید گفت اقدامی است که بسیاری از سازمان های دولتی هم انجام می دهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: صنعت خودرو جای برای کار زیاد دارد و باید مدیران صنعت خودروسازی به خصوص در این شرایط سخت بیشتر به فکر بهبود محصولات خود باشند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
صنعت خودرو
نظر بینندگان
!
!
!