چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸
پرشین خودرو
خرید فیلتر جذب دوده برای اتوبوس‌ها
۱۷:۰۲ | ۱۳۹۴/۱۰/۱۱
اجاره خودرو

خرید فیلتر جذب دوده برای اتوبوس‌ها

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از خرید و نصب ۲۰۰۰ دستگاه فیلتر جذب دوده (DPF) بر اتوبوس های شهری خبرداد.

به گزارش «پرشین خودرو»، پیمان سنندجی با بیان این مطلب افزود: نصب فیلترهایDPF از اولویت های زیست محیطی شرکت واحد اتوبوسرانی است.

وی با بیان اینکه تمامی تست های لازم در حوزه آلاینده های زیست محیطی روی این فیلترها انجام شده است، ادامه داد: از آنجا که یکی از آلودگی های هوا ناشی از تردد ناوگان دیزلی در شهر تهران است، براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران به کار گیری فیلترهای DPF در جهت کاهش میزان آلودگی هوا الزامی بوده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده این فیلترها با اولویت اتوبوس های تک کابین فرسوده دیزلی با عمر بیش از ۸ سال که درناوگان فعال هستند؛ نصب شوند.

سنندجی بیان کرد: اتوبوس های دوکابین و سه کابین فعال در شهر تهران استانداردهای یورو۴ را دارند. بنابراین اولویتی در نصب این فیلترها ندارند.

وی با بیان اینکه طبق برآوردهای انجام شده، مشخص شد ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس تک کابین فعال در ناوگان نیاز به نصب فیلتر جذب دوده دارند، یادآور شد: مناقصه ای در این رابطه برگزار شد و شرکت خریدار فیلترهای(DPF) مشخص شد که بعد از تامین اعتبارات مورد نیاز از سوی شهرداری تهران خرید فیلترها انجام شد.

به گفته سنندجی؛ با توجه به ضرورت تطابق کامل فیلتر مورد نیاز با موتور اتوبوس و تاثیرات سوء هرگونه عدم هماهنگی در این زمینه، در ابتدا اطلاعات فنی اولیه موتور اتوبوس های ناوگان اعم از توان، گشتاور، نوع روغن مصرفی، دوره های سرویس فنی و ... توسط شرکت کنترل کیفیت هوا ارائه شده و همزمان با توجه به نقش کیفیت سوخت در کارکرد صحیح فیلترها در بازه های زمانی مختلف اقدام به نمونه گیری از سوخت مصرفی و آزمایش آن در آزمایشگاه های معتبر خارجی شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران با تاکید بر اینکه نصب فیلترهای جذب دوده از جمله برنامه های اولویت دار سازمان اتوبوسرانی در حوزه زیست شهری و کاهش آلایندگی هاست، تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده تا انتهای سال بر روی ۳۰۰ دستگاه اتوبوس فیلترهای جذب دوده نصب خواهد شد و مابقی نیز سال آینده مجهز به فیلتر خواهند شد.

وی با اشاره به اتوبوس های تک کابین زیر مجموعه شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران که به بخش خصوصی واگذار شده، گفت: طبق تدابیر شهردار تهران نصب این فیلترها روی اتوبوس های تک کابین برای بخش خصوصی رایگان خواهد بود و تمامی هزینه های مربوط به این بخش توسط سازمان اتوبوسرانی پرداخت خواهد شد.

به گفته پیمان سنندجی؛ نصب هر یک دستگاه فیلتر جذب دوده برای سازمان اتوبوسرانی شهر تهران ۴۰ میلیون تومان هزینه در بردارد.

فلیترهای جذب دوده DPF در کاهشپی.ام حدود ۹۰ درصد، در کاهش اچ.سی ۸۵درصد و در کاهش سی.او نیز ۷۵ درصد تاثیرگذار است.

منبع: شهرنوشت

برچسب ها:
اتوبوس
نظر بینندگان
!
!
!