پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
خودروهای فاقد معاینه‌فنی توقیف نمی‌شود
۱۳:۱۴ | ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
اجاره خودرو
سخنگوی نیروی انتظامی:

خودروهای فاقد معاینه‌فنی توقیف نمی‌شود

پرشین خودرو: سخنگوی نیروی انتظامی در نشست خبری با اشاره به آلایندگی خودروهای فاقد معاینه فنی گفت: هیچ قانونی جهت توقیف خودروهای فاقد معاینه فنی نداریم

به گزارش «پرشین خودرو»، سردار منتظرالهمدی به بحث آلایندگی خودروها پرداخت و تصریح کرد: بر اساس گواهی سازمان ملی استاندارد و محیط زیست پلیس خودروها را شماره‌گذاری می‌کند که بر این اساس یک میلیون وسیله نقلیه نوشماره اعم از خودرو و موتور سیکلت در 9 ماهه امسال شماره گذاری‌ شده‌اند.

وی گفت: در حال حاضر 17 میلیون خودرو و 12 میلیون موتور سیکلت در سطح کشور تردد می‌کنند که یک میلیون و 235 هزار خودرو فرسوده هستند که باید در بحث استانداردسازی خودروها توجه بیشتری شود.

این مقام ارشد انتظامی کشور با بیان این مطلب که ما در معاینه فنی حرف داریم اعلام کرد: باید در این زمینه دقت بیشتری انجام شود تا زحمات دوستان به هدر نرود؛ همچنین مبدل‌هایی که در اگزوز خودرو به نام کاتالیز به کار برده می‌شود بعد از عمر مفیدشان یعنی 100 هزار کیلومتر است تعویض شوند.

سخنگوی ناجا به مبحث تلفات جاده‌ای پرداخت و گفت: نُرم تلفات جاده‌ای کشور ما از نرم استاندار جهان پایین‌تر است؛ در دنیا به ازای هر10 هزار وسیله نقلیه نرم تلفات جاده‌ای 7.5 نفر است که در ایران این آمار به ازای هر 10 هزار وسیله زیر 7 نفر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 29 میلیون خودرو در کشور تردد می‌کنند که این آمار در سال گذشته 28 میلیون خودرو بود؛ همچنین 16 هزار و 872 نفر کشته حاصل از تصادفات رانندگی در سال گذشته داشته‌ایم.

این مقام ارشد انتظامی کشور به بیان مولفه‌های اثرگذار در تصادفات پرداخت و گفت: به عامل جاده‌،‌ خودرو و راننده در تصادفات تاثیرگذار است که راننده سهم بسیار بیشتری را نسبت به دو عامل دیگر دارا است.

سردار منتظرالمهدی افزود: 47 درصد علت تصادفات درون شهری به علت عدم رعایت فاصله طولی و عدم توجه به جلو بوده؛ همچنین مهمترین عامل تصادف در جاده‌ها انحراف از چپ و خارج شدن از خط سفید وسط جاده است.

معاون اجتماعی ناجا اعلام کرد: خوشبختانه 333 نفر کاهش تلفات را در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته‌ایم.


این مقام ارشد ناجا در خصوص معاینه فنی گفت: ما هیچ قانونی جهت توقیف خودروهای فاقد معاینه فنی نداریم و فقط در کلانشهرها خودروهای فاقد معاینه فنی 20 هزار تومان و در شهرهای کوچک 10 هزار تومان جریمه می‌شوند.

منبع: فارس


برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معاینه فنی
نظر بینندگان
!
!
!