سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۵۲ | ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
2016، سالی پرچالش برای دو غول کره‌ای
۰۹:۵۲ | ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
اجاره خودرو

2016، سالی پرچالش برای دو غول کره‌ای

پرشین خودرو: هیوندای موتور و شرکت تابعه‌اش کیا موتورز پس از اینکه تحت تاثیر رکود بازار چین به اهداف فروش در سال 2015 نایل نشدند، خود را برای سال پرچالش دیگری آماده می‌کنند.

به گزارش «پرشین خودرو»، هیوندای و کیا که به اتفاق پنجمین خودروساز بزرگ جهان از نظر میزان فروش هستند، پیش بینی کردند مجموع فروش جهانی دو شرکت 1.6 درصد در سال 2016 رشد کرده و به 8.13 میلیون خودرو می‌رسد.

رقم مذکور اختلاف چشمگیری با چند سال قبل دارد که این خودروسازان به کمک ضعیف شدن ارزش وون، طراحیهای جذاب و بازاریابی هوشمندانه موفق شده بودند به رشد دو رقمی دست پیدا کنند. فروش این گروه 24 درصد در سال 2010 افزایش داشت.

با اینهمه این روند با قوی شدن ارزش وون بویژه در برابر ین ژاپن، آهسته شد و خودروسازان کره ای را از نظر رقابت پذیری در برابر رقیبان ژاپنی مانند تویوتا و سایر رقیبان خارجی در وضعیت نامطلوبی قرار داد.

چونگ مونگ کو، رییس هیات مدیره هیوندای در سخنرانی سال جدید به کارمندان این شرکت گفت: صنعت خودرو در حال گذراندن تغییرات ساختاری است که رقابت و حرکت به سوی خودروهای هوشمند را تشدید کرده است.

وی خاطرنشان کرد: خودروسازان امسال با عرضه مدلهای متعدد دوستدار محیط زیست و تبلیغ فروش خودروهای لوکس سودآور، به بهبود چهره برندشان متمرکز خواهند شد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، هیوندای در نوامبر با هدف افزایش درآمد و بالا بردن شهرتش، برند لوکس جنسیس را معرفی کرد که سابق بر این نام یک سدان لوکس بود.

این شرکت قصد دارد جی 90 را که نخستین مدل این برند جدید خواهد بود در نمایشگاه بین المللی خودروی آمریکای شمالی در دیترویت معرفی کند.

هیوندای و کیا به ندرت به هدف فروش سالانه دست پیدا نمی‌کنند. این شرکتهای کره ای حدود هشت میلیون خودرو در سال 2015 فروختند که کمتر از رقم فروش 8.2 میلیون خودروی مورد نظر آنها بود.

منبع: ایسنا


برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
هیوندای
نظر بینندگان
آرمین محمدی
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۱۰/۱۵
بهترین گزینه بازگشت آنها به قراردادهایی است که با شرکت ایرانی داشته اند و سرمایه گذاری در این شرکت میباشد که خصوصی نیز شده و دارای سرمایه بسیار بالایی برای تولید داخلی میباشد.
!
!
!