یكشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۰۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
تعیین تکلیف «پارس خودرو» در فرانسه
۱۴:۰۹ | ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
اجاره خودرو

تعیین تکلیف «پارس خودرو» در فرانسه

پرشین خودرو: حسن روحانی رییس جمهور در حالی تا چندی دیگر راهی پاریس خواهد شد که به گفته منابع آگاه، در این سفر تکلیف دو خودروساز بزرگ فرانسه در ایران مشخص خواهد شد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در این سفر علاوه بر اینکه قرارداد ایران خودرو و پژو به امضا خواهد رسید، بلکه قرار است سرنوشت انتقال سهام پارس خودرو به رنو نیز مشخص شود. به گفته منابع آگاه، قرار است فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه شخصا موضوع فروش سهام پارس خودرو به رنو را مطرح و از روحانی بخواهد تا این انتقال صورت گیرد. به عبارت بهتر، اولاند به نوعی می خواهد واسطه فروش پارس خودرو به رنو شده و این درخواست را با رییس جمهور ایران در میان بگذارد. رنو مدت هاست برای خرید سهام پارس خودرو ابراز تمایل کرده و این در حالی است که سایپا به عنوان سهامدار پارس خودرو، چندان موافق واگذاری سهام زیرمجموعه خود به خودروساز فرانسوی نیست.

ازآنجاکه روحانی پیش تر در اجلاس داووس اعلام کرد دولت ایران حاضر به انتقال سهام شرکت های بزرگ خود به سرمایه گذاران خارجی است، برخی کارشناسان پیش بینی می کنند وی با درخواست آتی رییس جمهور فرانسه موافقت و مقدمات فروش پارس خودرو به رنو را فراهم خواهد آورد.

منبع: صنعت نویس

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پارس خودرو
نظر بینندگان
!
!
!