شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۴۲ | ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
موفقیت 2مدل پژو در تست‌های آلایندگی
۱۰:۴۲ | ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
اجاره خودرو

موفقیت 2مدل پژو در تست‌های آلایندگی

پرشین خودرو: دو مدل ساخت پژوسیتروئن در تستهای آلایندگی جاده ای که توسط یک کمیسیون دولتی انجام می‌شوند، قبول شدند.

به گزارش «پرشین خودرو»، این خودروساز فرانسوی اعلام کرد مدل پژو 208 و پژو 508 طبق استانداردهای آلایندگی دی اکسید کربن و اکسید نیتروژن بوده اند.

این کمیسیون که در پی رسوایی تقلب فولکس واگن در تستهای آلایندگی به دستور وزارت محیط زیست و حمل و نقل فرانسه تشکیل شده، مسوول تست 100 خودرو تحت شرایط رانندگی واقعی شده و کارش را از اکتبر سال گذشته آغاز کرده است.

پژو اعلام کرده با اطمینان منتظر نتایج تستهای بعدی است.

این خودروساز در حالی این نتایج مثبت را منتشر کرده که نتایج تستهای آلایندگی مدلهای رقیب فرانسوی‌اش رنو چندان مطلوب نبوده و آلایندگی بالاتر از سطح مجاز مدلهای این شرکت را نشان داده است.

سگولن رویال، وزیر محیط زیست فرانسه اعلام کرده کمیسیون مذکور بالا بودن میزان آلایندگی دی اکسید کربن و اکسید نیتروژن خودروهای رنو و همچنین شماری از خودروسازان خارجی را نشان داده است.

بر اساس گزارش مارکت واچ، ارزش سهام رنو در پی انتشار خبر آلایندگی مدلها و بازرسی از پایگاه‌های این شرکت روز جمعه به میزان چشمگیری کاهش یافت و بر سهام خودروسازی در سراسر اروپا تاثیر گذاشت و کاهش بیش از سه درصدی سهام شرکتهای ب ام و، دایملر و فولکس واگن و کاهش 5.05 درصد سهام پژو را بدنبال داشت.

از سپتامبر سال 2015 که فولکس واگن اقرار کرد در تستهای آلایندگی خودروهای دیزلی در آمریکا تقلب کرده و 11 میلیون دستگاه از خودروهای دیزلی این شرکت مجهز به نرم افزار غیرقانونی برای نشان دادن آلایندگی کمتر از میزان واقعی بوده‌اند، کشورهای متعددی اقدام به تحقیقات و تست مدلهای این خودروساز آلمانی و سایر خودروسازان کرده اند.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پژو
نظر بینندگان
!
!
!