چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۴۶ | ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
مقایسه آلایندگی خودروهای فرسوده و هیبرید
۱۱:۴۶ | ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
اجاره خودرو
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران خبر داد:

مقایسه آلایندگی خودروهای فرسوده و هیبرید

پرشین خودرو: معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران گفت:خودروهای با استاندارد یورو۵ و هیبرید، یک سی و پنجم خودروی فرسوده آلودگی دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سید جعفر تشکری‌هاشمی در مراسم رونمایی از 50 خودروی هیبریدی و یورو5 (ناوگان مدرن و پاک)، اظهار داشت: از هر زاویه‌ای که به ورود این خودروها به ناوگان تاکسیرانی نگاه کنیم، کار ارزشمندی در تاریخ شهرمان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یک تاکسی 10 برابر یک خودروی شخصی تردد می‌کند، افزود: یک تاکسی 300 کیلومتر پیمایش دارد که در هر کیلومتر 40 گرم تولید آلایندگی می‌کند. اگر این اعداد را در یکدیگر ضرب کنیم حاصل آن 12 کیلوگرم تولید آلایندگی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران افزود: در واقع این میزان آلودگی به ریه‌های همه مردم شهر رسوب می‌کند. آلودگی هوا یک جسم جامد یا حجمی مشخص نیست که آن را داخل یک ظرفی تجسم کنیم. همه اتمسفری که در آن نفس می‌کشیم می‌تواند این آلودگی را داشته باشد.

وی تصریح کرد: 12 کیلوگرم آلودگی در 20 هزار تاکسی فرسوده یعنی 240 تن انواع گازهای مسموم به ریه‌های مردم منتقل می‌شود. این در حالی است که اگر خودرویی را که دارای استانداردهای یورو5 است در اختیار داشته باشیم «یک سی‌وپنجم» خودروی فرسوده آلایندگی خواهد داشت، بنابراین با این اعداد و ارقام می‌توان ارزش کار این جمع را فهمید.

تشکری هاشمی خاطرنشان کرد: آلودگی اتمسفری که در آن قرار داریم ضرات کمتر از 2.5 میکرون است که این ذرات وارد خون می‌شود و به همین دلیل است که همه کسانی‌که در تهران زندگی می‌کنند دچار غلظت خون هستند.

وی گفت: تهران حدود 100 هزار خودروی فرسوده دارد که 20 هزار مورد آن تاکسی است و اگر خودروهای کاربراتوری را هم که به دلیل سیستم سوخت‌رسانی مشکلاتی دارد به آنها اضافه کنیم در واقع 400 هزار خودروی فرسوده در شهر تردد دارند. امیدوارم این حرکت خوب ادامه پیدا کند تا شاهد جایگزینی خودروهای پاک به جای خودروهای فرسوده در شهر باشیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران ادامه داد: در جامعه‌ای که متوسط درآمد آن پایین است و داشتن یک وسیله نقلیه خوب برای خیلی‌ها آرزوست، ورود این تاکسی‌های مدرن می‌تواند آرزوی بسیاری از این افراد به ویژه کودکان را برطرف کند بنابراین اقدام صورت گرفته را یک قدم مثبت می‌دانم.

وی در پایان تأکید کرد: باید در مجموعه مصوبات شورای شهر زمینه را برای ورود سرمایه گذاری بیشتر در این حوزه فراهم کنیم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
شهرداری
نظر بینندگان
!
!
!