چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
تاکسی‌های تهران یورو5 می‌شود
۱۶:۳۴ | ۱۳۹۴/۱۱/۰۵
اجاره خودرو

تاکسی‌های تهران یورو5 می‌شود

پرشین خودرو: تا سه سال آینده 10 هزار تاکسی مدرن یورو 5 وارد ناوگان حمل و نقل تهران می شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا سه سال آینده 10 هزار تاکسی مدرن یورو 5 وارد ناوگان حمل و نقل تهران می شود.

میثم مظفر در آئین رونمایی از ناوگان تاکسی های مدرن و پاک شرکت تازه تاسیس «آرین تاکسی» در ششمین روز از هفته هوای پاک، افزود: توجه جدی شهرداری تهران و عوامل دست‌اندر کار حوزه حمل و نقل شهری برای ایجاد تحول بنیادی در این حوزه را خواستار شد.

وی گفت: « وظیفه ماست که کارآمدی نظام را نشان دهیم و اثبات کنیم که نظام جمهوری اسلامی به فکر مردم است.»

مظفر در ادامه به موضوع آلودگی هوا به عنوان معضل همه کلانشهرها اشاره کرد و افزود: «خودروهایی که دارای تکنولوژی های جدید و به خصوص فناوری هیبریدی هستند می توانند در زمینه کاهش آلایندگی تحول ایجاد کنند؛ پس از ورود خودروهای مدرن به شهر، شاهد تغییر رفتار و فرهنگ تاکسیرانان و حتی مردم نیز باشیم چرا که با تغییر و تحول کالبدی می توان به تغییر فرهنگی و رفتاری نیز امیدوار بود.»

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در این مراسم با ارائه اعداد و ارقام معنی داری در حوزه آلودگی هوا و ناوگان حمل و نقل عمومی، گفت: «هر تاکسی در سطح شهر تهران تقریبا 10 برابر یک خودرو شخصی پیمایش دارد و طبعا تولید آلایندگی آن نیز به همین اندازه خواهد بود؛ در واقع اگر میزان تولید گازهای آلاینده هر تاکسی را در 80 هزار ضرب کنیم متوجه می شویم که استفاده از خودروهای پاک در ناوگان حمل و نقل شهری چقدر اهمیت پیدا می کنند.

تشکری هاشمی افزود: لازم است از عوامل ورود تاکسی های جدید به ناوگان تشکر کنم چون در این زمینه پیش از آنکه یک وسیله نقلیه به خیابان ها اضافه شود در واقع یک ابزار کاهش آلودگی هوا به شهر اضافه شده، آلایندگی این خودروها در حدود یک سی و پنجم یک تاکسی فرسوده است.»

وی همچنین از لزوم استفاده از خودروهای جدید در سطح شهر برای کاهش فاصله طبقاتی اشاره و تصریح کرد: خانواده های کم بضاعت نیز خواهند توانست هر از گاهی از خودروهای خوب و گرانقیمت استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت آرین تاکسی نیز در این مراسم درباره مسائل و چالش های روز تاکسیرانی در کشور و همچنین اهداف مهم شرکت تحت امرش برای حضور در سیستم تاکسیرانی، کمک به ارتقای فرهنگ تاکسیرانی، پیاده سازی تکنولوژی و استفاده از ابزار مدرن در ناوگان، افزایش رضایتمندی مشتری، کاهش آلودگی هوا و اشتغالزایی و بهبود کسب و کار در این حوزه را به عنوان اهداف اصلی در رابطه با تاسیس این شرکت دانست.

خطیبی افزود: تاکسی های جدید همگی با جعبه دنده اتوماتیک و همچنین امکانات و تجهیزات الکترونیکی مدرن برای نظارت دقیق تر ارائه می شوند، همچنین رانندگان تاکسی ها نیز ملبس به لباس متحدالشکل خواهند بود.

وی گفت: رانندگان تاکسی های جدید دوره های آموزشی را در دانشکده سازمان تاکسیرانی سپری کردند و در انتخاب آنان سختگیری لازم شده است؛ همچنین آنان به حداقل یک زبان خارجی آشنا هستند تا مسافران خارجی نیز از این خدمات بهره‌مند شوند.

ابوالفضل قناعتی عضو هیأت رئیسه شورای شهر و سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز به ارائه دیدگاه خود درباره ورود خودروهای پاک در ناوگان پرداختند.

آخرین بخش از مراسم نیز بازدید از تاکسی های جدید و ارائه توضیحات فنی توسط کارشناسان در نمایشگاه ایرتویا بود.

50 دستگاه تاکسی مدرن هم اکنون به صورت تلفنی به مسافران خدمت رسانی می‌کنند و کرایه این تاکسی ها هم از 25 تا 50 درصد بیشتر از تاکسی های فعلی است.

این رونمایی برای نشان دادن تلاش های سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران و بخش خصوصی برای ایجاد تحول در حوزه حمل و نقل درون شهری بود.

این مراسم با حضور تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، قناعتی عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، سردار حسینی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، مظفر مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برگزار شد در حالی که مدیران و دست اندرکاران شرکت ایرتویا و نگین خودرو میزبانی مراسم را بر عهده داشتند.

رونمایی از خودروهای مدرن با استاندارد آلایندگی یورو5 در شرایطی برگزار شد که چندین دستگاه از خودروهای تویوتا کمری هیبریدی و رنو فلوئنس زرد رنگ با پلاک تاکسی تهران در محوطه و نمایشگاه اصلی ایرتویا به نمایش گذاشته شد.

منبع: صداوسیما

 

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.


 

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تاکسیرانی
نظر بینندگان
!
!
!