شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
نشست مدیران پژوسیتروئن درباره ایران
۱۴:۱۵ | ۱۳۹۴/۱۱/۰۶
اجاره خودرو

نشست مدیران پژوسیتروئن درباره ایران

پرشین خودرو: در آستانه سفر رییس جمهور اسلامی ایران به پاریس، منابع آگاه به رویترز اظهار کردند ممکن است هیات مدیره خودروساز فرانسوی پژوسیتروئنیک نشست برای بررسی فرصتهای تجاری در ایران برگزار کند.

به گزارش «پرشین خودرو»، پس از ایتالیا که نخستین مقصد رییس جمهوری کشور در سفر به اروپا بوده است، دکتر روحانی چهارشنبه هفته جاری به فرانسه خواهد رفت که انتظار می‌رود در جریان این سفر قراردادهایی برای خرید هواپیماهای گروه ایرباس امضا شود و شراکت با شرکتهای خودروسازی پژوسیتروئن و رنو مورد بررسی قرار بگیرد. این سفر نخستین سفر اروپایی رییس جمهوری است که پس از اجرای توافق هسته ای تاریخی و برداشته شدن تحریم‌های بین المللی علیه تهران انجام می‌گیرد.

طبق گزارش رسانه‌های داخلی، دکتر روحانی پیش از ترک تهران به مقصد رم، اظهار کرده بود احتمال می‌رود قراردادهایی با پژو و رنو امضا شود.

همچنین رسانه‌های داخلی گزارش کرده اند شرکتهای ایران خودرو و پژوسیتروئن احتمالا قرارداد برای ایجاد یک جوینت ونچر به ارزش 500 میلیون یورو (541 میلیون دلار) را به منظور تولید کراس اوور پژو 2008، مدلهای سوپرمینی 208 و مدل کامپکت 301 نهایی خواهند کرد.

پژوسیتروئن که پرفروش‌ترین خودروساز اروپا در دوران پیش از تحریمها در ایران بود، حاضر به اظهارنظر درباره احتمال نشست هیات مدیره این شرکت به منظور بررسی بازگشت به صنعت خودروی ایران نشد. سخنگوی این شرکت اظهار کرد: مذاکرات ادامه دارند و ما درباره پیشرفت روند مذاکرات اظهارنظر نمی‌کنیم.

پژو در شرایطی تلاش می‌کند که با شرکت ایران خودرو توافق تولید امضا کند که هنوز ایرانیها از خروج ناگهانی این شرکت در سال 2011 عصبانی هستند.

برای پژو که پس از پشت سرگذاشتن خطر ورشکستگی، گسترش حضور به خارج از اروپا اهمیت بالایی دارد، پس گرفتن بازار ایران حیاتی به شمار می‌رود. این شرکت اخیرا اعلام کرده روی فروش سالانه 400 هزار دستگاه خودرو در ایران تا سال 2020 حساب می‌کند.

در این بین رنو اعلام کرده است که امیدوار است با یکی از شرکای ایرانی اش شامل ایران خودرو و سایپا یک تفاهم نامه امضا کند تا مدلهای بیشتری در ایران عرضه کند.

رنو و پژو تنها شرکتهایی خودروسازی نیستند که درصدد فتح بازار ایران هستند. شرکتهای خودروسازی آلمانی فولکس واگن و دایملر هم در تلاش برای ورود به ایران هستند. مدیر فروش رنو هفته گذشته اظهار کرده بود بازار خودروی ایران پتانسیل افزایش فروش به 1.5 تا دو میلیون دستگاه در سال را دارد.

منبع: ایسنا

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پژو سیتروئن
نظر بینندگان
!
!
!