شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
غفلت 14 ساله از خودروهای برقی
۱۴:۱۹ | ۱۳۹۴/۱۱/۰۷
اجاره خودرو

غفلت 14 ساله از خودروهای برقی

پرشین خودرو: همزمان با رونمایی از واردات 50 تاکسی الکتریکی از رنو و تویوتا توسط مسئولان، مشکلات عدیده‌ صنعت خودوروسازی و اوج گرفتن آلودگی‌های کلان‌شهرها ثریا در برنامه زنده امشب خود به بررسی راهکارهای بهبود آلاینده‌ها، صنعت خودرویی که درجا می‌زند و ظرفیت‌های موجود برای حل این مشکلات می‌پردازد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در حالی که ریه‌های کلان‌شهرهایمان از دود رنج می‌برند و همچنین ظرفیت بسیار زیادی در کشور برای تولید اتومبیل‌های الکتریکی وجود دارد، با زهم به تولید اتومبیل‌های متحرک ادامه می‌دهیم حال اینکه مخترعانی در این حوزه هستند که بی‌دریغ در این حوزه کار می‌کنند اما همیشه مورد غفلت واقع شده‌اند در صورتیکه اگر به این پژوهشگران بیش از پیش توجه بشود اولا مشکلات ناشی از آلودگی‌ها برطرف خواهد شد و دوما صنعت خودروی ما جهشی به سوی فناوری روز دنیا خواهد کرد. کشور ما با این فناوری فاصله زیادی ندارد و حتی با وجود محققان و مخترعان می‌تواند در این عرصه پیش‌رو باشد اما اگر خودرو سازان دولتی اجازه بدهند.

میهمانان این برنامه دکتر امیر جعفری، استاد دانشگاه و مدیرکل حمل و نقل عمومی سازمان شهرداری های وزارت کشور و جمشید آرین، مخترع خودرو الکتریک و هیبرید هستدن که به پرسش‌های برنامه پاسخ خواهند گفت. جمشید آرین مخترع خودروهای الکتریکی است که از سال 2000 این خودروهای با سوخت پاک را اختراع کرده است اما بعد از گذشت 15 سال کماکان این توان داخلی مورد غفلت مسئولین واقع شده است و به تازگی به واردات خودروهای هیبریدی از فرانسه و ژاپن پرداخته‌اند!

در این برنامه همچنین از مردم پرسیده شده است: به نظر شما در صورت تولید خودروهای الکتریک و دارای فناوری های نوین این خودروها با استقبال مردم مواجه خواهند شد؟

1. آری 2.خیر

که می توان از هم اکنون با ارسال عدد گزینه مورد نظر به شماره پیامک 300001435 در این نظرسنجی شرکت کرد. برنامه ثریا، با شعار «دیدبانی برای پیشرفت» چهارشنبه ها ساعت 19:30 بعد از خبر ساعت نوزده، از شبکه یک سیما به صورت زنده به روی آنتن می‌رود که سعی دارد با نگاهی انتقادی و در عین حال امیدآفرین، به چاره جویی مهم ترین مسائل روز کشور بپردازد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!