یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۸:۴۹ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
کندترین خودروهای تاریخ+تصاویر
۱۸:۴۹ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۶
اجاره خودرو

کندترین خودروهای تاریخ+تصاویر

پرشین خودرو: رویای خودروسازان و علاقه‌مندان به صنعت خودروسازی، تولید سریعترین وسیله نقلیه است اما نمی توان بهترین خودروهای کند را نادیده گرفت.

به گزارش «پرشین خودرو»،  اکثر مردم با وجود رشد چشمگیر تکنولوژی در صنعت خودروسازی علاقه زیادی به خودروهای اسپرت و تندرو دارند اما در طول تاریخ این صنعت، خودروهای کند ولی جالبی تولید شدند که نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. بنابراین ما در این خبر به معرفی تعدادی از این خودروهای جالب اما کند می پردازیم.

 

۱- سیتروئن دی اس

سیتروئن دی اس مسلما یکی از جذابترین و به یاد ماندنی ترین خودروهایی است که تا به حال ساخته شده، البته بدون در نظر گرفتن سرعت آن. این خودرو همراه با سیستم تعلیق هیدروپنوماتیک، ترمزهای دیسکی و ظاهر اشرافی ای که داشت، توانست شوکی به صنعت خودروسازی در سال 1955 وارد کند.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

در واقع دی اس چیزی فراتر از یک خودرو بود چراکه بعد جنگ جهانی دوم توانست توانایی های صنعتی فرانسه را به رخ جهانیان بکشد، به همین دلیل این خودرو در فرانسه از محبوبیت بالایی بر خوردار است. 

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

۲- فیات 500

فیات بعد از جنگ جهانی دوم خودرویی مقرون به صرفه و کاملا ایتالیایی را با الگو گرفتن از فولکس واگن تولید کرد. در آغاز به این خودرو نوواا 500 یعنی 500 جدید می گفتند.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

طراح این خودرو دانته گیوکوسا بود که مفهوم خودروهای کوچک شهری را بنیان گذاری کرد. این خودرو در آغاز دارای 18 اسب بخار قدرت بود، اما نمونه های بعدی دارای توان بیشتری بودند. همانند سیتروئن 2CV در فرانسه، مینی در انگلیس و فولکس بیتل در آلمان این خودرو نیز به یک خودوری ملی تبدیل شد.

 

۳-  اینترنشنال هاروستر اسکات

این خودرو با وجود شباهتی که به فورد برانکو دارد ولی مانند آن مشهور نیست، اما در نوع خود جالب است. اینترنشنال برای رقابت با جیپ در سال 1961 تولید اسکات را آغاز کرد و تا سال 1980 تولید آن را ادامه داد.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

دو نسل اول اسکات دقیقا خودرویی بود که از یک کارخانه تولیدکننده وسایل نقلیه کشاورزی انتظار دارید، اما نسل سوم اسکات که در دهه 70 میلادی معرفی شد، با فورد برانکو و شورولت بلیزر به رقابت پرداخت و توانست موفقیت نسبتا مناسبی کسب کند.

 

۴- فولکس واگن کارمن گیا

کارمن گیا که بر اساس فولکس بیتل ساخته شد به عنوان کندرو ترین خودروی اسپرت جهان شناخته می شود. این خودرو توسط استودیو طراحی گیا که در ایتالیا واقع است طراحی شده و از سال 1955 تا 1975 تولید آن ادامه داشت.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

کارمن گیا دارای موتورهای 1.2 ، 1.5 و 1.6 لیتری 4 سیلندر خوابیده بود که در قوی ترین موتور دارای قدرتی برابر با 50 اسب بخار بود. این خودرو در آلمان و برزیل تولید می شد که مدل های مونتاژ شده در آلمان کاملا دست ساز بودند. کارمن گیا از بیتل نیز آهسته تر است، ولی مالکیت یک کارمن گیا کلاسیک لذت منحصر به خود را دارد.

 

۵- لند روور سری یک، دو و سه

اگر خودروهای شاسی بلند قدیمی نبودند، هرگز خودروهای اس یو وی امروزی ساخته نمی شدند، بنابراین تولید هیچ کدام از آنها بدون فایده نبوده است.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

سه نسل اول لندروور مثال واضح این حرف است، زیرا با وجود سرعت پایین، دارای قدرت بالایی بودند که توانایی آفرود آنها را افزایش می داد. ولی نمونه های امروزی لندروور علاوه بر قدرت بالا، دارای سرعت و شتابی در حد خودروهای اسپرت هستند که رانندگی با آنها را لذت بخش تر می کند.

 

۶- مرسدس 300D

مرسدس بنز کد اتاق W123 با موتور دیزل به دوام بالا مشهور است، اما سرعت بالایی ندارد. در حقیقت این مرسدس تمام ویژگی های یک مرسدس کلاسیک را دارا است که شامل طراحی زیبا، کیفیت ساخت بالا و قابلیت اطمینان می شود.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

اتاق وی123 مرسدس به صورت 4 در سدان است، اما نمونه های کوپه 2 در آن نیز موجود است که جذابیت بیشتری نسبت به نمونه سدان دارند. مرسدس 300دی از سال 1977 تا 1981 تولید می شد که بسته به نوع موتور از 77 تا 83 اسب بخار قدرت داشت.

 

۷- لینکلن کانتیننتال

 

این خودرو را نماد تکبر و خودبینی آمریکای دهه 60 می دانند، اما با تمام این اوصاف کانتیننتال در زمان ما نیز زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد. نسل چهارم کانتیننتال که خودروی مورد نظر ما است، دارای موتورهای 7.0، 7.5 و 7.6 لیتری V8 بود که از سال 1961 تا 1969 میلادی تولید می شد.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

با وجود وزنی برابر با 2268 کیلوگرم، کانتیننتال خودرویی سریع و چابک نخواهد بود. در عوض کانتیننتال بسیار لوکس و اشرافی بود که بیشتر طبقه مرفه جامعه توان تهیه آن را داشتند.

 

۸- جیپ رانگلر

 

جیپ با استفاده از تجربه های خود در جنگ جهانی دوم در تولید خودروهای دو دیفرانسیل تبحر خاصی پیدا کرده است. جیپ رانگلر نیز از نشانه های این تجربه است، با این خودرو قادر خواهید بود به هرجا بروید، از جنگل و کوه گرفته تا ساحل و کویر.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

اما رانگلر با وجود توانایی های آفرود بالا، سرعت پایینی دارد. این خودرو از سال 2006 تا کنون در حال تولید است که بیشتر طرفداران این خودرو افراد علاقمند به آفرود هستند.

 

۹- هوندا سیویک CVCC

بعضی از اوقات خودرویی با وجود یک قابلیت ساده، جذاب و دلنشین می شود و در تاریخ باقی خواهد ماند. هوندا در دهه 70 میلادی برای اولین نسل سیویک که به آمریکا صادر می شد از تکنولوژی تازه خود یعنی موتور سی وی سی سی  استفاده کرد. از تفاوت های دیگر سیویک های صادراتی استفاده از کاتالیزورهای گران تر بود.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

کمپانی فورد و کرایسلر این تکنولوژی جدید هوندا را تایید کردند، اما شرکت جنرال موتور و مدیر ارشد آن یعنی ریچارد گتنبرگ به کارایی آن شک داشت و این تکنولوژی را قبول نکرد. زمانی که این خبر به گوش سویچیرو هوندا بنیاد گذار شرکت هوندا رسید او از مهندسان این شرکت خواست این سیستم را روی موتور V8 جنرال موتور نصب، تا به کتنبرگ ثابت کند که اشتباه می کند.

 

بنابراین زمانی که شما با یک هوندا سیویک رانندگی می کنید، فقط مشغول رانندگی با یک خودروی اقتصادی و شهری نیستید، بلکه مشغول رانندگی با یکی از افتخارات سویچیرو هوندا و کمپانی بزرگ او هستید. در واقع سویچیرو هوندا با این کار غول خودروسازی آمریکا (جنرال موتور) را به زانو در آورد.

 

۱۰- سوبارو برات BRAT

یکی دیگر از خودروهایی که در لیست کندروترین و جذاب ترین خودروی تاریخ قرار می گیرد، سوبارو برات است. این خودرو که فقط برای صادرات از سال 1978 تا 1994 تولید شده از خودروهای محبوب و پرطرفدار وارداتی به ژاپن نیز محسوب می شود.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

برات را در انگلستان با نام 284 و در استرالیا با نام برامبی می شناسند. این خودرو قابلیت حمل دو سرنشین را دارد و اسم خود را از روی مخفف گرفته است. از نکات جالب این خودرو این است که چهلمین رئیس جمهور آمریکا رونالد ریگان مالکیت یک سوبارو برات مدل 1978 را تا سال 1998 بر عهده داشت. این خودرو که مخصوص بازار آمریکا تولید شده، بر مبنای سوبارو لئون سدان ساخته شده و در طراحی آن از شورولت ال کامینو الهام گرفته شده است.

 

۱۱- ساب 93

این خودرو دارای موتور دو زمانه 3 سیلندر به حجم 750 سی سی بود که توان تولید 33 اسب بخار را داشت. این خودرو اولین خودروی سوئدی بود که به خارج از کشور صادر شد.

 

آشنایی با کندترین خودروهای تاریخ + تصاویر

 

این خودروی عجیب و غریب اسکاندیناویایی با اینکه موتور ضعیفی دارد اما به اندازه ی کافی جالب است تا از رانندگی با آن لذت بخش باشد.
 
منبع: باشگاه

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو
نظر بینندگان
!
!
!