جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
نمی گذاریم بازار خاکستری قطعات یدکی تقویت شود
۱۱:۰۵ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
اجاره خودرو
مدیرعامل ایساکو مطرح کرد:

نمی گذاریم بازار خاکستری قطعات یدکی تقویت شود

پرشین خودرو: مدیر عامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو (ایساکو) عنوان کرد: امروز مشتری نباید برای دریافت خدمات پس از فروش با سختی و زحمت مواجه شود.

سید رضا حسینی در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» با بیان این مطلب افزود: باید باور کرد در صورتیکه مشتری خدمات مورد نظر خود را از شبکه خدمات پس از فروش شرکت دریافت نکند، قطعا آن را از جاهای دیگر تامین خواهد کرد و در این روند بازار خاکستری پدید می آید که به دلیل نبود تخصص در ارائه خدمات، مشتریان با مشکل مواجه می شوند.

مدیرعامل شرکت ایساکو ادامه داد: مجموعه های خدمات پس از فروش نباید با دست های خود بازار خاکستری را تقویت کنند زیرا برای سهم کنونی ایران خودرو از بازار هزینه شده است و این مجموعه باید توان جذب مشتریان را داشته باشد.

حسینی بیان کرد: نمایندگی های خدمات پس از فروش باید مشتری را با بیشترین رضایتمندی جذب و بهترین خدمات پس از فروش مورد نیاز را به وی ارائه کنند، البته زیرساخت هایی برای دستیابی به این مساله نیاز است که مقدمات آن فراهم شده و مشتریان قطعا در کوتاه ترین مدت زمانی به آن پی خواهند برد.

وی در پایان اظهار کرد: شرکت ایساکو از مدتی قبل مجموعه ای از نو آوری ها را در حوزه خدمات پس از فروش آغاز کرده و امیدوار است به گونه ای متفاوت در نظر مشتریان ظاهر شده و پیشتاز در ارائه بهترین خدمات باشد.

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

برچسب ها:
ایساکو
نظر بینندگان
!
!
!