جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۷:۰۶ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
جزئیات جدید از تولید فیات در ایران
۰۷:۰۶ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
اجاره خودرو

جزئیات جدید از تولید فیات در ایران

پرشین خودرو: رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا با بیان اینکه شرکتی ایرانی- ایتالیایی میان ایران خودرو و فیات ایجاد خواهد شد، گفت: فیات می‌تواند رقیب قیمتی برای محصولات پژو و فولکس‌واگن باشد.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد پورفلاح با تشریح جزئیات بیشتری از همکاری‌های ایران‌خودرو و فیات گفت: هنوز قراردادی میان ایران خودرو و فیات به امضا نرسیده، اما مذاکرات در مراحل خوبی قرار گرفته است که امیدواریم منجر به شکل‌گیری همکاری مناسبی میان دو خودروساز شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا افزود: براساس مذاکراتی که میان ایران خودرو و فیات صورت گرفته، قرار است خودروهای جدید فیات در ایران تولید شده و بعد از آن به کشورهای منطقه صادر شود؛ بنابراین قرار ما با خودروسازی فیات این است که واردات صورت نگیرد و تولید مشترک، اساس کار قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مدل‌های جدیدی از خودروهای فیات در ایران به‌صورت مشترک تولید خواهد شد و قرار بر این است که شرکتی مشترک میان دو خودروساز ایرانی- ایتالیایی تشکیل شود که سرمایه‌گذاری مشترک هم از سوی دو طرف انجام خواهد شد.

به گفته پورفلاح، قرار بر این است که دانش و تکنولوژی از سوی فیات وارد ایران و در مقابل، کارگر و انرژی از سوی کشورمان تامین شود، البته حجم سرمایه‌گذاری هنوز مورد بحث است.

وی اظهار کرد: فیات در سال‌های گذشته پیشرفت‌های مناسبی در عرصه خودروسازی داشته است؛ به‌نحوی‌که اکنون سبد متنوعی از خودروهای اکونومی دارد که به لحاظ قیمتی می‌تواند رقیبی برای پژو و فولکس واگن باشد.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا خاطرنشان کرد: رنج قیمتی فیات هم متنوع است و البته از خودروهای ۵۰۰ سی‌سی به بالا دارد و می‌تواند تنوع قیمتی متنوعی هم داشته باشد، ضمن اینکه به لحاظ مصرف سوخت هم اقتصادی است.

منبع: دنیای اقتصاد

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فیات
نظر بینندگان
رضا
vote
vote
۱۳۹۴/۱۱/۱۹
با سلام پس سایپا چی؟ تمام قرارداد ها رو که ایران خودرو میبنده اینطوری سایپا ضعیف و از طرفی بار بزرگی رو دوش ایران خودرو میرود.
!
!
!