جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۳۷ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
با سامانه «سیمفا» آشنا شوید
۱۰:۳۷ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
اجاره خودرو

با سامانه «سیمفا» آشنا شوید

پرشین خودرو: قائم مقام ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از اتصال همه مراکز معاینه فنی کلانشهرهای کشور به سامانه ملی یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سیدنواب حسینی‌منش از اتصال همه مراکز معاینه فنی کلانشهرهای کشور به سامانه ملی یکپارچه معاینه فنی (سیمفا) تا پایان هفته خبر داد و اظهار داشت: با توجه به آئین نامه اجرایی نحوه انجام معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو مصوب دی 93 هیئت وزیران با اتصال همه مراکز معاینه فنی به سامانه سیمفا پلیس می‌تواند به صورت نرم افزاری نسبت به اعمال قانون جهت خودروهای فاقد معاینه فنی اقدام کند.

وی ادامه داد: با توجه به مهیا بودن بسترهای سخت افزاری و نصب دوربین‌های پلاک خوان در سطح شهر پلیس قادر خواهد بود به سهولت از آخرین وضعیت معاینه فنی خودرو با استفاده از دیتا بانک موجود در سامانه سیمفا، مطلع و بدون حضور فیزیکی و یا متوقف کردن خودرو که خود تبعاتی در ایجاد اختلال در روانی حرکت خواهد داشت با متخلفان در این ارتباط برخورد کند.

قائم مقام ستاد معاینه فنی شهر تهران تصریح کرد: در حال حاضر دوربین‌های نصب شده در سطح شهر در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد پلاک خودروهایی که بدون مجوز و یا خارج از روز تعیین شده در آن محدوده تردد می‌کنند را ثبت کرده و جریمه برای این خودروها به صورت نرم افزاری اعمال می‌شود. با اتصال مراکز معاینه فنی به سامانه سیمفا با استفاده از اطلاعات دوربین‌ها و دیتابانک معاینه فنی خودروهای مشمول فاقد معاینه فنی توسط پلیس جریمه و اعمال قانون خواهد شد.

وی در بحث نظارت بر مراکز معاینه فنی و مشاهده بعضی از تخلفات در این مراکز گفت: در حال حاضر تنها 14 مرکز معاینه فنی در مناطق 22 گانه شهر تهران، تحت نظارت شهرداری تهران است که 8 مرکز آن متعلق به شهرداری و 6 مرکز دیگر آن با سرمایه گذاری 100 درصد بخش خصوصی ایجاد شده است. با توجه به توانایی، پتانسیل و جایگاه قانونی ستادهای معاینه فنی کلانشهرهای کشور در بحث نظارت، در آخرین جلسه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کلانشهرهای کشور تصمیم‌سازی شد جهت ساماندهی وضعیت موجود، مسئولیت نظارت بر مراکز تا شعاع 30 کیلومتری از محدوده کلانشهرها بر عهده ستادهای معاینه فنی کلانشهرها گذاشته شود.

حسینی‌منش در پایان خاطرنشان کرد: بدون تردید اثرات مثبت انجام معاینه فنی که یک الگوبرداری موفق از سایر کشورهای پیشرفته بوده در کاهش آلودگی هوا و ارتقاء سطح ایمنی بر هیچکس پوشیده نیست. تنها جهت اثربخش شدن این خدمات بایستی چه مسئولین و چه شهروندان تمام تلاش و وظایف قانونی و اجتماعی خود را برای ساماندهی این خدمات کنند.

وی گفت: در دو سال اخیر متولیان معاینه فنی در کشور اقدامات خوبی را در این حوزه انجام داده‌اند و مطمئناً به زودی شائبه‌هایی که در خصوص صدور گواهی معاینه فنی بدون اصالت از بعضی از مراکز وجود دارد مرتفع خواهد شد. امیدوارم انجام معاینه فنی به عنوان یک مطالبه عمومی از طرف شهروندان درخواست شده و مردم بدون ترس از اعمال قانون و جریمه، تنها برای حفظ جان خود و خانوادهایشان و انجام مسئولیت اجتماعی به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
معاینه فنی
نظر بینندگان
!
!
!