چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
دست‌و‌دلبازی فولکس برای آمریکایی‌ها
۱۶:۱۸ | ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
اجاره خودرو

دست‌و‌دلبازی فولکس برای آمریکایی‌ها

پرشین خودرو: مدیر صندوق جبران خسارت فولکس واگن به یک نشریه آلمانی گفت این خودروساز بسته جبرانی سخاوتمندانه ای به حدود 600 هزار مالک خودروهای دیزلی آلاینده در آمریکا می‌دهد.

به گزارش «پرشین خودرو»، کنت فاینبرگ به "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" گفت: این خودروساز آلمانی هنوز در این باره که باید به مالکان خودروهای آلاینده پول نقد، بازخرید یا تعمیر و تعویض خودرو را پیشنهاد کند، تصمیم نگرفته است.

فاینبرگ پیش از این مدیریت صندوقهای پرداخت غرامت قربانیان حملات 11 سپتامبر 2001، نشت نفتی شرکت بریتیش پترولیوم و سوئیچهای معیوب جنرال موتورز را برعهده داشته است.

فولکس واگن که در تلاش است هزینه نهایی رسوایی آلایندگی را به طور دقیق برآورد کند، روز جمعه انتشار نتایج مالی 2015 و نشست سالانه سهامدارانش را به تعویق انداخت.

پس از گذشت بیش از چهار ماه از افشای این رسوایی در آمریکا، فولکس واگن که بزرگترین خودروساز اروپاست، هنوز راه حلی برای تعمیر خودروهای دیزلی آلاینده ارایه نکرده است. این شرکت هفته گذشته یک مدیر جدید برای دپارتمان حقوقی خود در آمریکا منصوب کرد تا به حل این قضیه کمک کند.

فاینبرگ در مصاحبه با این نشریه آلمانی گفت: بعید است در مدت 60 تا 30 روز به هدف تشکیل صندوق پرداخت غرامت دست پیدا کند. وی در ادامه افزود: تا زمانی که اختلافات فولکس واگن و مقامات آمریکایی حل نشود از دست وی کاری ساخته نیست.

این وکیل آمریکایی پیش بینی کرد اکثر مالکان خودروهای فولکس واگن پیشنهادهای احتمالی را می‌پذیرند و فولکس واگن به او در این سطح اختیار کامل داده است.

با اینهمه فاینبرگ هنوز درباره اینکه باید رسیدگی به ادعای خسارت بابت صدمه دیدن سلامت از آلایندگی خودروهای فولکس واگن را بپذیرد تصمیم نگرفته است.

ابهام درباره تاثیر مالی این رسوایی بر حسابهای فولکس واگن از ابتدای سال افزایش یافته و به سقوط 26 درصدی ارزش سهام این شرکت منتهی شده است.

با اینهمه صندوق سرمایه گذاری دولتی 850 میلیارد دلاری نروژ به "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ" اعلام کرده است سهمش در فولکس واگن را که 1.2 درصد است، همچنان حفظ خواهد کرد.

مدیرعامل این صندوق گفته است فولکس واگن شرکت مهمی برای آلمان، اروپا و جهان است و به همین دلیل این صندوق تا زمانی که این شرکت وجود دارد، سهمش در آن را حفظ خواهد کرد.

رگولاتورهای آمریکایی ماه گذشته پیشنهاد اولیه فولکس واگن برای تعمیر خودروهای دیزلی دو لیتری مجهز به نرم افزار غیرقانونی را رد کردند که نگرانیها را نسبت به افزایش هزینه‌ بازخرید خودروهای آلاینده این شرکت برانگیخت.

بر اساس گزارش رویترز، فولکس واگن پیش از این وعده داده بود بسته ای به ارزش هزار دلار به هزاران مالک خودروهای این شرکت در آمریکا بدهد و کمیسیون اروپا و قانونگذاران اروپایی از این خودروساز درخواست کرده اند بسته مشابهی برای مالکان اروپایی فراهم کند.

منبع: ایسنا

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
فولکس واگن
نظر بینندگان
!
!
!