چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۴:۲۶ | ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
رونق بازار خودروهای برقی در چین
۱۴:۲۶ | ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
اجاره خودرو

رونق بازار خودروهای برقی در چین

پرشین خودرو: دولت چین قصد دارد به شرکت های خودروسازی که در این کشور اتومبیل های برقی تولید کنند، یارانه پرداخت کند. علاوه بر این رانندگانی که از چنین خودروهایی استفاده می کنند هم مزایایی دریافت خواهند کرد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از دی ان ای، انتظار می رود اجرای این طرح تحول بزرگی در بازار خودروی چین به وجود می اورد. صنعتی شدن چین و احداث هزاران کارخانه در این کشور به آلودگی شدید هوا در نقاط مختلف ان منجر شده و سیاستمداران چینی را به فکر انداخته تا راهی برای کاهش آلودگی هوا بیابند. یکی از راه حل های درنظر گرفته شده افزایش تدریجی استفاده از خودروهای برقی و جایگزین کردن آنها با خودروهای بنزین سوز و آلاینده است.

بررسی ها نشان می دهد سیاست های تشویقی دولت چین در یک سال اخیر به افزایش چهار برابری فروش خودروهای برقی در این کشور انجامیده است. شرکت های سازنده این خودروها از این تحول بسیار خرسندند و تحلیل گران نیز عقیده دارند با توجه به جمعیت میلیاردی چین و وجود طبقه متوسط بزرگ در این کشور تغییر الگوی خرید خودرو در این کشور می تواند دیگر کشورها را هم متاثر کرده و به افزایش اقبال جهانی به خودروهای برقی منجر شود.

سطح آلودگی هوا در شهرهای بزرگ چین در سال های اخیر به حد بسیار نگران کننده ای رسیده و سیاستمداران این کشور چاره ای جز ترویج استفاده از خودروهای برقی ندارند. البته در سال 2015 از مجموع 24 میلیون خودروی جدیدی که در چین فروخته شدند تنها 331 هزار خودرو برقی یا دوگانه سوز بودند و بنابراین تا رسیدن به حد مطلوب راه درازی در پیش است.

دولت چین تا 8400 دلار به خریداران خودروهایی که آلایندگی آنها در حد صفر یا بسیار کم است یارانه پرداخت می کند و امیدوار است تا سال 2020 شاهد رفت و آمد پنج میلیون خودروی سبز در این کشور باشد.

منبع: فارس

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودروی برقی
نظر بینندگان
!
!
!