جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۰۹:۲۷ | ۱۳۹۴/۱۱/۲۱
مقصر مرگ «آن مامور پلیس»کیست؟
۰۹:۲۷ | ۱۳۹۴/۱۱/۲۱
اجاره خودرو

مقصر مرگ «آن مامور پلیس»کیست؟

پرشین خودرو: مرگ یکی از ماموران پلیس راهور پایتخت در حین ماموریت در حالی رخ داد که همزمانی این اتفاق و آلودگی هوای تهران، شائبه ارتباط جان باختن این مامور پلیس و آلودگی هوا را دو چندان کرد؛ حادثه‌ای که امروز شاید بتوان مقصران و یا عوامل دخیل در آن را معرفی کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، اوایل دی ماه امسال همزمانی افزایش غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت و انتشار خبر مرگ یکی از پرسنل راهور تهران بزرگ در منطقه 10 تهران و درست در حین انجام وظیفه، شائبه فوت وی به دلیل آلودگی هوای پایتخت را رقم زد؛ مساله‌ای که رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تاکید بر ضرورت پیگیری موضوع، بررسی و پیگیری بیشتر در این زمینه را در گرو اظهار نظر کارشناسان عنوان کرد و البته از ابتلای آن مرحوم، به بیماری ریوی نیز خبر داده بود.

به دنبال گذشت بیش از یک ماه از این حادثه تلخ، سردار سید محمدرضا احمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مرگ این مامور پلیس، در تشریح علت مرگ وی اظهار داشت: به دنبال پیگیری‌های ما مشخص شد که این فرد، متاسفانه از یک بیماری «زمینه‌ای» رنج می‌برده و این احتمال وجود دارد که آلودگی هوا و یا آنفولانزا باعث تشدید این بیماری شده باشد.

وی با تاکید بر ممنوعیت به کارگیری مامورانی که بیماری‌های خاص و حادی را دارند گفت: ما در نیروهای مسلح قوانین بسیار خوب و دقیقی داریم که در هیچ سازمان دیگری وجود ندارد و بر اساس آن تمام نیروها با توجه به سلامت‌شان، در طبقات مختلفی با محدودیت‌های کاری مشخصی طبقه بندی می‌شوند.

معاون بهداشت، درمان و امداد ناجا افزود: در این طبقه بندی‌ها، شرایط فعالیتی همچون ایستادن‌های طولانی مدت، کار کردن در فضای آلوده، کار کردن در محیط‌های پر سروصدا، رانندگی شبانه و ... متناسب با شرایط سلامت نیروها تعیین می‌شود.

احمدیان در پاسخ به این سوال که علی‌رغم این قوانین، پس چرا هنوز شاهد فعالیت سربازان و نیروهای پلیس در شرایط محیطی نامناسب با وضع سلامت آن‌ها و پرخطر برای سلامتشان هستیم گفت: تمامی این موارد به شرطی اجرایی می‌شود که فرد، به ما مراجعه کرد و مشکلات سلامت خود را به اطلاع ما برسانند.

وی ادامه داد: البته ما پس از گزینش افراد و پس از ورود آن‌ها به نیروی انتظامی، تمام پرسنل را بر اساس جداول خاص ستاد کل نیروهای مسلح، در دوره‌های زمانی خاص و هر چند سال یکبار مورد معاینه قرار می‌دهیم به این صورت که نیروهای دارای سن 20 تا 30 سال هر 4 سال یکبار، سنین 30 تا 40 سال هر 2 سال یکبار و پرسنل بالاتر از 40 سال، هر سال یک بار مورد معاینه قرار می‌گیرند.

معاون بهداشت، درمان و امداد ناجا اظهار داشت: علاوه بر این معاینات، ممکن است بیماری خاصی در فاصله زمانی مذکور رخ دهد که بر این اساس لازم است تا این افراد، خودشان به معاونت بهداد مراجعه کرده و همکاران ما را در جریان بیماری خود قرار دهند.

احمدیان در ادامه در خصوص مشخص شدن علت تامه مرگ این مامور پلیس نیز خاطرنشان کرد: وی یک بیماری تنفسی «زمینه‌ای» داشته که یک بیماری عفونی نیز بر آن سوار شده بود و شاید خستگی و آلودگی هوا نیز در این اتفاق تلخ بی تاثیر نبوده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این ماجرا، فرد یا افرادی از داخل نیروی انتظامی مقصر شناخته شدند یا خیر گفت: به هیچ وجه؛ به هر حال این اتفاقات، موارد چند فاکتوری است که نمی‌توان یک علت مثل آلودگی هوا را به عنوان علت اصلی معرفی کرد.

منبع: تسنیم

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
پلیس
نظر بینندگان
!
!
!