سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
بنزین یورو4 وارد شهرهای شیراز و اهواز شد
۱۱:۳۱ | ۱۳۹۴/۱۱/۲۳
ایرانسل 2
تحقق خواسته های 2شهر مهم کشور بنا بر پیگیری های «پرشین خودرو»

بنزین یورو4 وارد شهرهای شیراز و اهواز شد

پرشین خودرو: به ظاهر پیگیری های مستمر پایگاه خبری «پرشین خودرو» در مورد بنزین یورو 4 در برخی شهرهای کشور جواب داده و مدیران نفتی در برخی شهرهای کشور اظهار داشته اند بعد از بد قولی های فراوان بالاخره بنزین یورو 4 به شهرهایشان رسیده است.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان فارس به خبرنگار «پرشین خودرو» گفت: توزیع بنزین یورو ۴ از چندی پیش در سراسر شهر شیراز آغاز شده است.

علیرضا امین اظهار داشت: برنامه‌ریزی لازم برای توزیع سوخت پاک یورو 4 در شهر شیراز صورت گرفته و زیرساخت‌های موجود نیز فراهم است و در حال حاضر تمام جایگاه های سوخت شیراز بنزین یورو 4 را در باک خودروهای این شهر تزریق می کنند.

همچنین پس از کش قوس های فراوان و درست بر اساس وعده هایی که قرار بود اهواز در زمره شهرهای نخست دارای بنزین یورو 4 قرار بگیرد، ماه گذشته بنزین در تمام جایگاه های سوخت این شهر تزریق شده است.

در این میان مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز گفت: سهمیه بنزین یورو4 در کلانشهر اهواز روزانه یک میلیون و 200هزار لیتر تعیین شده است که تماما از پالایشگاه شازند وارد این شهر می شود.

صاحب شمخانی در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» با اعلام این خبر افزود: اکنون امکان توزیع این نوع بنزین در تمام جایگاه های سوخت کلانشهر اهواز فراهم شده است چون در ابتدا تنها 500 هزار لیتر بنزین برای اهواز تعیین شده بود که با اعتراض شهروندان مواجه شده بود به همین علت بنا به درخواست شهروندان تصمیم گرفته شده به کلانشهر اهواز با جمعیتی حدود یک میلیون و 500 هزار نفر، بنزین یورو 4 بیشتری تعلق بگیرد.

وی در همین رابطه عنوان کرد: حدود 500 هزار دستگاه در این شهر تردد می کنند که نداشتن بنزین پاک مشکلات زیست محیطی فراوانی به این شهر وارد می کرد اما اکنون شاخص ها، از کاهش آلودگی زیست محیطی در اهواز حکایت می کنند.

شمخانی در پایان خاطر نشان کرد: پیش تر قرار بود سهمیه بنزین یورو4 کلانشهر اهواز از طریق پالایشگاه نفت آبادان و توسط لوله به اهواز انتقال یابد اما به دلایلی این امر محقق نشد. شاید این علت تاخیر توزیع بنزین یورو 4 در این شهر باشد.

پالایشگاه نفت آبادان در 100کیلومتری جنوب اهواز با اینکه یکی از قدیمی ترین پالایشگاه های جهان است و حدود 25درصد فرآورده های سوختی کل کشور را تامین می کند قرار بود بنزین یورو 4 استان فارس و خوزستان را تامین کند اما هنوز واحد تولید بنزین یورو4 آن به بهره برداری نرسیده است.

توضیح: خبرنگار «پرشین خودرو» در این چند ماه به شدت پیگیر ورود بنزین یورو 4 به شهرستان های مشهد، اهواز و شیراز از طریق شرکت ملی پخش و توزیع فرآورده های نفتی کشور بوده است.

برچسب ها:
بنزین
نظر بینندگان
عارف
vote
۰
vote
۱۳۹۴/۱۲/۰۴
بسیار ممنون و سپاسگذار بابت پیگیری‌هاتون
!
!
!