شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۱۱ | ۱۳۹۴/۱۲/۱۰
قرارداد سایپا با خارجی‌ها نهایی می‌شود؟
۱۰:۱۱ | ۱۳۹۴/۱۲/۱۰
اجاره خودرو

قرارداد سایپا با خارجی‌ها نهایی می‌شود؟

پرشین خودرو: مهدی جمالی گفت: مذاکرات ما با خودرو سازان معتبر جهانی ادامه دارد حتی در دوره تحریم هم با شرکت های کیا و رنو مذاکره و همکاری می کردیم.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از واحد مرکزی خبر :مهدی جمالی درحاشیه نمایشکاه توانمندی صنعت خودرو ایران در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس سیاست های دولت سرمایه گذاری و صادرات از اصول اولیه ماست که در مذاکرات به عنوان اولویت تعیین کرده ایم که نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

وی اضافه کرد: اگر بتوانیم 30 درصد محصولات خود را صادر کنیم خودروسازی موفق خواهیم بود البته گروه خودرو سازی سایپا رتبه نخست صادرات خودرو درمیان شرکت های ایرانی دارد.

جمالی گفت :‌ به 22 کشور محصولات سایپا را صادر کردیم که از این تعداد 5 کشور به عنوان بازار ما شناخته شده اند که در آنجا پایگاه تولید خودرو داریم.

وی افزود:‌ درمذاکرات یک ماه گذشته مقررشد پایگاه تولیدی سایپا در الجزیر نیز راه اندازی شود.

مدیر عامل سایپا گفت:‌ سال آینده حدا قل با 2 تا 3 شرکت خودرو ساز قرارداد نهایی خواهد شد البته سایپا در دوره تحریم نیز با شرکای خارجی ماننده رنو، نیسان و کیا نیز همکاری داشته است.

جمالی افزود: در دوران تحریم خودرو سازی سایپا در ابتکار عملی با چند شرکت خودرو سازی چینی مذاکرات و قرارداد خوبی داشت این شرکت ها اگر چه چینی اند اما طرف قرارداد شرکت ها بزرگی مانند BMW و فورد هستند که بصورت رسمی دارند با سایپا همکاری می کنند.

وی گفت:‌ گروه خودروسازی سایپا اعتقاد قطعی به اقتصاد مقاومتی دارد و برنامه ریزی کردیم 50 درصد از پایگاه تولیدی ساینا در اختیار خودرو سازی سایپا باشد هم اکنون خودرو ساینا توسط متخصصان داخلی طراحی آن ازصفر تا 100 انجام شده است و قطعه سازان داخلی در آن فعالند ، این خودرو تجاری سازی و پیش فروش آن انجام شده که قبل ازپایان سال به مشتریان تحویل می شود.

جمالی افزود: سایپا 2 پلتفرم جدید طراحی کرده است که تا اواسط سال 96 خودروهای جدید سایپا با محصول 100 درصد ایرانی عرضه خواهد شد.

وی گفت:‌ اگر با طرف خارجی هم قرار داد ببندیم با حداقل 40 درصد تولید داخل کار را شروع خواهیم کرد.

جمالی افزود: صادرات خودرو تولید مشترک با برند مشترک خواهد بود زیرا می خواهیم از بازار صادراتی طرف خارجی استفاده کنیم.

برای دریافت آخرین اخبار از طریق "تلگرام" به کانال اختصاصی «پرشین خودرو» telegram.me/persiankhodro بپیوندید.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
سایپا
نظر بینندگان
!
!
!