جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
ساخت ربات سازنده خودرو فعلا به صرفه نیست
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
اجاره خودرو
مدیرعامل تام ایران خودرو در گفت و گو با «پرشین خودرو»:

ساخت ربات سازنده خودرو فعلا به صرفه نیست

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت تام ایران خودرو می گوید در صورتی می توانیم ربات های سازنده خودرو را وارد کشور کنیم که بتوانیم «ظرفیت تولید» خود را افزایش دهیم.

مظفر اعوانی در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو»، با بیان این مطلب افزود: بومی سازی ربات های ساخت خودرو حتما کار خوبی است و ما نیز از آن استقبال می کنیم اما این کار زمانی منطقی و توجیه اقتصادی دارد که «به صرفه» نیز باشد.

این مقام مسئول در گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: قدر مسلم کشور توانایی بومی سازی ربات های سازنده خودرو را دارد اما اگر ظرفیت تولید ما تا حدی نباشد که نیاز به هزینه بالا برای ساخت این ربات ها کنیم عملا روی بخشی سرمایه گذاری و هزینه کرده ایم که فایده چندانی ندارد.

اعوانی در خصوص هزینه های سنگین این ربات ها توضیح داد: همه می دانند ساخت چنین ربات هایی بسیار سنگین و پر هزینه باشد و ما زمانی می بایست اقدام به بومی سازی این ربات ها با کمک شرکت های مادر کنیم که خطوط تولید خودروی ما چندین هزار دستگاه اتومبیل در هر روز تولید کند.

پیش از این وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور در گفت و گو با خبرنگار «پرشین خودرو» از مذاکرات با شرکت های هیوندایی و زیمنس خبر داده بود. محمد رضا نعمت زاده گفته بود برای سرشکن شدن هزینه های ساخت تولید خودرو باید به سمت «بومی سازی» ساخت ربات های سازنده پیش رویم.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
تام ایران خودرو
نظر بینندگان
!
!
!