جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
تولید سالانه 3میلیون خودرو
۱۵:۰۲ | ۱۳۹۴/۱۲/۲۲

تولید سالانه 3میلیون خودرو

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید خودرو در سال‌های آینده به 3 میلیون دستگاه در سال می‌رسد که زمینه ایجاد کارخانه‌های ساخت قطعات و لوزام خودرو در ایران را محقق خواهد کرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی طرح بزرگ تایر خودرو سیستان در شهرک صنعتی رامشار افزود: پیش از این، صنعت خودرو در ایران به دلیل شرایط بین‌المللی و داخلی شاهد کاهش تولید بود. وی اظهار کرد: پس از برجام حضور مقام‌ها و وزیران کشورهای مختلف در ایران افزایش یافته، به‌طوری که در هفته‌های اخیر مقام‌هایی از کره جنوبی، ترکیه، سنگاپور، عمان، اسلوواکی و دیگر کشورها به ایران سفر کردند.

وی افزود: فضای بین‌المللی برای همکاری با ایران تغییر کرده و بسیاری از بانک‌های داخلی با خارج روابط بانکی ایجاد کرده‌اند. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برخی‌ها به روابط بانکی بدبین هستند، گفت: پس از 12 سال توقف، اکنون ارتباطات بانکی اتفاق افتاده که پس از برجام باید با تک تک آنها دیدار کرد تا توافق انجام شود.

وی تاکید کرد: خوشبختانه تحریم‌های ظالمانه برداشته شده است، اکنون باید با تلاش، همه این مسیر همانند جاده هموار شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت با دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در سیستان گفت: منطقه ویژه اقتصادی و پس از آن تصویب منطقه آزاد تجاری صنعتی سیستان در مجلس شورای اسلامی زمینه مناسب برای سرمایه‌گذاری و تولید صنعتی فراهم کرده است.

برچسب ها:
وزارت صنعت
نظر بینندگان
!
!
!